Aktualności
Dzisiaj jest 21 stycznia 2022    |   
 • Informacja do zamieszczenia na stronach internetowych ws. projektu Radykalne uproszczenia dla rolników

  Informacja do zamieszczenia na stronach...

 • Ostrzeżenie meteorologiczne

  Ostrzeżenie meteorologiczne

 • Rozporządzenie Wojewody Lubelskiego z dnia 12 stycznia 2022 r. w sprawie zapobiegania wściekliźnie na terenie powiatu opolskiego, puławskiego, ryckiego, łukowskiego

  Rozporządzenie Wojewody Lubelskiego z dnia 12...

 • Komunikat

  Komunikat

 • Spotkanie Noworoczne Bibliotekarzy Powiatu Opolskiego i podsumowanie IV Powiatowego Konkursu Poetyckiego z cyklu z poezja w Bibliotece ” Opolskie wierszowanie”

  Spotkanie Noworoczne Bibliotekarzy Powiatu...

program pos banner ogolny 750x200

Aktualności

Zaproszenie na Festyn o Godności Osoby Niepełnosprawnej

27 maja na placu przy ul. Brzozowej w Poniatowej będzie można uczestniczyć w licznych grach i zabawach, obejrzeć różnorodne pokazy oraz podziwiać twórczość osób niepełnosprawnych podczas Festynu o Godności Osoby Niepełnosprawnej, który rozpocznie się o godz. 13.00.
Wśród przewidzianych atrakcji znajdą się m.in. pokazy strażackie, pokazy motorów ścigaczy, pokazy zastępów psów haskich, występy zespołów artystycznych i solistów, a także prezentacje rękodzieła osób niepełnosprawnych oraz potraw regionalnych. Uczestnicy festynu będą mogli ponadto przybliżyć sobie funkcjonowanie placówek działających na rzecz osób niepełnosprawnych z województwa lubelskiego.
    Celem organizowanej corocznie imprezy jest zapobieganie izolacji i marginalizacji osób niepełnosprawnych, upowszechnianie tworzonej przez nie kultury i sztuki oraz włączenie ich w proces życia kulturalnego w środowisku. Festyn przyczynia się również do propagowania zdrowego stylu życia i rekreacji jako formy aktywnego wypoczynku. Organizatorem uroczystości jest Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, a finansowe wsparcie zapewnia jej m.in. Powiat Opolski.

ktd

fb

logo fundusz drog samorzadowych

fil

tablica fundusz orlik 80x120

Elektroniczny Dziennik Ustaw

Frame 45

Przydatne Linki

Dowód Rejestracyjny

Prawo jazdy

historia_pojazdu1

cepik


obywatel

budowlane abc

kor2

gn

zbiorki

PCZK ostrzega

 Prognoza pogody   rso pr

 ikona4 wczk