Aktualności
Dzisiaj jest 26 marca 2019    |   
Groby i cmentarze wojenne w kraju

Groby i cmentarze wojenne w kraju

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłasza...

Dzień Otwarty i Dzień Patrona w Zespole Szkół w Poniatowej

Dzień Otwarty i Dzień Patrona w Zespole Szkół w Poniatowej

W dniach 18-19 marca br. w Zespole Szkół w Poniatowej odbył się Dzień Otwarty oraz Dzień...

 „Parasol” WOT w Dęblinie

„Parasol” WOT w Dęblinie

20 marca br., w siedzibie 22 batalionu lekkiej piechoty w Dęblinie odbyła się druga edycja...

 • Groby i cmentarze wojenne w kraju

  Groby i cmentarze wojenne w kraju

 • Dzień Otwarty i Dzień Patrona w Zespole Szkół w Poniatowej

  Dzień Otwarty i Dzień Patrona w Zespole Szkół w...

 • „Parasol” WOT w Dęblinie

  „Parasol” WOT w Dęblinie

 • Świat oczami dziecka

  Świat oczami dziecka

 • Pokazy uzbrojenia wojskowego na Lubelszczyźnie

  Pokazy uzbrojenia wojskowego na Lubelszczyźnie

program pos banner ogolny 750x200

Aktualności

Informatycy z Poniatowej na konferencji CheckIT’2018

DSC06122

6 marca 2018 roku uczniowie z Zespołu Szkół w Poniatowej po raz kolejny zaprezentowali swoje pasje związane z robotyką i drukiem 3D  na konferencji informatycznej zorganizowanej przez Lubelską Wyżynę IT w Parku Naukowo-Technologicznym w Lublinie.

Tym razem mieliśmy okazję reprezentować naszą szkołę podczas CheckIT’2018 (W 2016 swoje stoisko mieliśmy na Festiwalu Startup). Byliśmy jedną z dwóch szkół średnich z województwa lubelskiego, którą organizatorzy zaprosili  do czynnego uczestnictwa w konferencji.
Grupa 7 uczniów pod opieką pani Małgorzaty Fiuk, z wielkim zaangażowaniem odpowiadała na wszelkie pytania, które zadawali inni uczestnicy konferencji. Dużym zainteresowaniem, jak zawsze, cieszyły się roboty skonstruowane przez uczniów naszej szkoły podczas zajęć w ramach koła mechatronicznego „Robot”. Tym razem furorę zrobił robot podający ulotki. Trzeba jednak przyznać, że mieliśmy godnych rywali - kolegów ze szkoły średniej z Kraśnika, którzy również prezentowali wykonane przez siebie roboty. Była to doskonała okazja do wymienia się wiedzą praktyczną, dotyczącą konstrukcji i budowy robotów.
Na stoisku szkoły nie mogło oczywiście zabraknąć znanej już nam dobrze drukarki 3D. Pomimo że nie była to jedyna drukarka 3D zaprezentowana podczas konferencji (a było ich tym razem aż 3!), ilość wydrukowanych modeli, a przede wszystkim ich różnorodne formy i kolory, jak zwykle przyciągały sporą grupę uczestników. Dla niektórych z nich był to pierwszy kontakt z tego rodzaju urządzeniem, dla innych - kolejne doświadczenie. Jedną z osób, która bacznie słuchała naszych kolegów, dzielących się swoimi doświadczeniami i wiedzą, był, jak się później okazało, współtwórca drukarki, którą dzisiaj możemy eksploatować.

Druga grupa młodzieży z ZS (20 osób), pod opieką pana Marka Wawrzyniaka, w ramach realizowanego projektu „Nowoczesna Szkoła zawodowa szansą dla rozwoju powiatu brała udział w konferencji w charakterze uczestników wykładów i warsztatów. Uczniowie mieli niemały problem w wyborze konkretnych wykładów. Do najciekawszych należały „Złam swój telefon, czyli o bezpieczeństwie”, „Kryptowaluty – technologia przyszłości?” czy chociażby „Raz, dwa, trzy program stworzysz Ty – budowanie uniwersalnych aplikacji na wiele urządzeń”, po których uczniowie stali się nie tylko bogatsi o nową wiedzę teoretyczną, ale przede wszystkim wiedzę praktyczną. Wiedzę tę będą mogli wykorzystać zarówno w szkole, jak i w życiu codziennym oraz  przyszłej pracy jako specjaliści w dziedzinie IT.
W trakcie przerw między kolejnymi wykładami czy warsztatami uczniowie mieli możliwość zapoznać się z ofertą przygotowaną przez kilka lubelskich uczelni, m.in. Uniwersytet Przyrodniczy, Wyższą Szkołę Ekonomii i Innowacji, czy Politechnikę Lubelską. Młodzi pasjonaci nowych technologii nie mogli również  przejść obojętnie obok stoisk z przeróżnymi grami komputerowymi. Sprawdzili tam swoje umiejętności gracza bezpośrednio w rywalizacji z rówieśnikami z innych szkół.
Konferencje informatyczne, w których nasza szkoła bierze udział od lat, są doskonałym miejscem, aby podzielić się z innymi wiedzą teoretyczną, ale przede wszystkim praktyczną, którą uczniowie zdobywają podczas nauki w Zespole Szkół w Poniatowej. Pozwalają one również na rozmowę z osobami, pracującymi w branży IT, a tym samym poznanie realiów takiej pracy oraz ewentualny wybór ścieżki kariery.
  Maciej Wicha

Elektroniczny Dziennik Ustaw

fb

Przydatne Linki

Dowód Rejestracyjny

Prawo jazdy

historia_pojazdu1

cepik


obywatel

budowlane abc

gn

zbiorki

PCZK ostrzega

 Mapa zagrożeń na drogach wojewódzkich Lubelszczyzny ISOK Logo

pogodynka

rso pr

 

 

 

 

ikona4 wczk