Aktualności
Dzisiaj jest 16 czerwca 2019    |   
Zasady zachowania się podczas burz i nawałnic

Zasady zachowania się podczas burz i nawałnic

W związku z prognozowanym występowaniem burz z opadami deszczu miejscami od 30 mm do 40 mm,...

Nabór pracodawców oferujących miejsca staży zawodowych dla uczniów Zespołu Szkół w Poniatowej

Nabór pracodawców oferujących miejsca staży zawodowych dla uczniów Zespołu Szkół w Poniatowej

Nabór pracodawców oferujących miejsca staży zawodowych dla uczniów Zespołu Szkół w Poniatowej -...

 • Bezpłatna mammografia w technologii cyfrowej

  Bezpłatna mammografia w technologii cyfrowej

 • Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 41

  Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 41

 • Zasady zachowania się podczas burz i nawałnic

  Zasady zachowania się podczas burz i nawałnic

 • Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 61

  Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 61

 • Nabór pracodawców oferujących miejsca staży zawodowych dla uczniów Zespołu Szkół w Poniatowej

  Nabór pracodawców oferujących miejsca staży...

program pos banner ogolny 750x200

Aktualności

Obchody IV Święta Bob(r)u w Karczmiskach

 W dniu 5 sierpnia 2018 roku w zespole dworsko – parkowym w Karczmiskach odbyły się uroczyste obchody Dni Karczmisk, czyli IV Święto Bob(r)u. Uroczystość objęta została patronatem honorowym Marszałka Województwa Lubelskiego Sławomira Sosnowskiego oraz Starosty Opolskiego Zenona Rodzika. Uroczystość miała swój wyjątkowy charakter, ponieważ połączona była z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

          

         Oficjalnego otwarcia dokonał Wójt Gminy Karczmiska Janusz Goliszek oraz Przewodniczący Rady Gminy Karczmiska Jacek Nowaczek. W uroczystościach udział wzięli również: Starosta Opolski Zenon Rodzik, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Opolu Lubelskim Tadeusz Błachnio, Wójt Gminy Wilków Joanna Kowalska, Sekretarz Gminy Karczmiska Edward Rudnicki, Dyrektor Zespołu Szkół w Karczmiskach Piotr Długosz oraz Wicedyrektor Zespołu Szkół w Karczmiskach Urszula Raczkiewicz.

            Podczas przemówienia Starosta Opolski Zenon Rodzik nawiązał do postaci Wincentego Witosa, który bardzo wiele mówił o życiu w wolnym i demokratycznym kraju. Ponadto Starosta Opolski odniósł się do patriotyzmu opartego na miłości do Boga, bliźniego i ojczyzny oraz wielkiej jedności Państwa Polskiego w obliczu walki o odzyskanie Polski Niepodległej.

            Podczas tegorocznych obchodów nie zabrakło wielu znakomitych występów artystycznych miejscowych zespołów. Na scenie pojawił się chór „Corda Cantando”, Dzieci z przedszkola w Karczmiskach, młodzież z Zespołu Szkół w Karczmiskach, Kapela Ludowa „Karczmiaki”, a także zespół śpiewaczy Koła Gospodyń Wiejskich z Karczmisk. W kolejnej części programu wystąpił zespół „Cyganeria” z Góry Puławskiej i zespół „Ariadny” z Wąwolnicy. Następnie na scenie pojawił się zespół „Wytrawni Band” z Katowic.

            W trakcie święta tradycyjnie odbyło się rozstrzygnięcie 4 edycji konkursu kulinarnego Apetyty na „Bobrowe” przysmaki i konkursu „Moje spotkanie z przyrodą”. Podczas zabawy odbył się również konkurs na najszybsze łuskanie bobu.

            Przybyli goście mogli zasmakować pysznych kulinarnych potraw i produktów regionalnych, a także obejrzeć stoiska promocyjne.

            Dużo radości i zabawy najmłodszym uczestnikom imprezy przyniosły animacje dla dzieci, malowanie twarzy, dmuchańce. Dzieci mogły zapoznać się z wozem strażackim i jego wyposażeniem oraz skorzystać z wielu innych atrakcji.

            Spotkanie w parku zakończone zostało tańcami przy muzyce zespołu „Retro 432 HZ” z Dęblina.

            Na obchody Święta Bobu przybyło bardzo wielu gości. Dopisała piękna, słoneczna pogoda. Tegoroczne uroczystości dostarczyły nie tylko świetnej zabawy, ale również wielu refleksji dotyczących poczucia patriotyzmu we współczesnym świecie.

 Patrycja Kucharska

Elektroniczny Dziennik Ustaw

fb

Przydatne Linki

Dowód Rejestracyjny

Prawo jazdy

historia_pojazdu1

cepik


obywatel

budowlane abc

gn

zbiorki

PCZK ostrzega

 Mapa zagrożeń na drogach wojewódzkich Lubelszczyzny ISOK Logo

pogodynka

rso pr

 

 

 

 

ikona4 wczk