Aktualności
Dzisiaj jest 31 maja 2020    |   
Lubelska e-spiżarnia

Lubelska e-spiżarnia

Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli uruchamia na swojej stronie internetowej...

Rozkład jazdy busów

Rozkład jazdy busów

Rozkład jazdy busów w powiecie opolskim - aktualizacja 25 maja 2020 rok - godz.: 11:00...

Akcja Resort Sprawiedliwości Pomaga

Akcja "Resort Sprawiedliwości Pomaga"

1500 sztuk maseczek ochronnych trafi do mieszkańców Opola Lubelskiego. Dyrektor Zakładu...

 • Zmiany w funkcjonowaniu Punktów Nieodpłatnej Pomocy Prawnej i Nieodpłatnego Poradnictwa Obywatelskiego- rozszerzenie zakresu pomocy.

  Zmiany w funkcjonowaniu Punktów Nieodpłatnej...

 • Dzień Samorządu Terytorialnego

  Dzień Samorządu Terytorialnego

 • Lubelska e-spiżarnia

  Lubelska e-spiżarnia

 • Rozkład jazdy busów

  Rozkład jazdy busów

 • Akcja Resort Sprawiedliwości Pomaga

  Akcja "Resort Sprawiedliwości Pomaga"

program pos banner ogolny 750x200

Aktualności

Chmielaki Nadwiślańskie 2018

Kolejna edycja Chmielaków Nadwiślańskich za nami. W tym roku odbyły się w dniach 11-12 sierpnia 2018 roku. Patronat honorowy nad imprezą objęli Marszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski oraz Starosta Opolski Zenon Rodzik.
Obchody Chmielaków Nadwiślańskich rozpoczęły się w sobotę 11 sierpnia 2018 r. Tego dnia odbył się panel szkoleniowy dla producentów chmielu z terenu gmin Karczmiska, Łaziska i Wilków.

 

Drugi dzień obchodów święta chmielu, tj. 12 sierpnia tradycyjnie rozpoczął się mszą świętą w Kościele Parafialnym w Wilkowie. Po zakończeniu mszy uczestnicy wyruszyli w barwnym korowodzie na plac boiska szkolnego, gdzie odbyły się dalsze uroczystości. Korowód poprowadziła Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Poniatowej, a za nią kobiety ubrane w regionalne stroje ze Stowarzyszenia „Klub Seniora” w Gminie Wilków i Stowarzyszenia Kobiet „Rogowianki”. Następnie na scenie głównej odbyło się oficjalne otwarcie imprezy. Wójt Gminy Wilków Joanna Kowalska powitała zaproszonych gości. W uroczystości uczestniczyli: Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Grzegorz Kapusta, Starosta Opolski Zenon Rodzik, Przewodniczący Rady Powiatu Bogdan Kuta, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Tadeusz Błachnio, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Andrzej Rozwód, Przewodniczący Rady Gminy Wilków Henryk Pawłowski, Zastępca Przewodniczącego Rady Gminy Wilków Mariola Filiks, Radni Gminy Wilków, Burmistrz Józefowa nad Wisłą Grzegorz Kapica, Wójt Gminy Karczmiska Janusz Goliszek, Wójt Gminy Łaziska Roman Radzikowski, Burmistrz Opola Lubelskiego Dariusz Wróbel oraz Burmistrz Poniatowej Zygmunt Wyroślak. Na uroczystość przybył także Burmistrz Lipska Jacek Wielorański. W uroczystości udział wzięli również: księża Parafii pw. Św. Floriana i Św. Urszuli w Wilkowie i Parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Zagłobie, przedstawiciele jednostek organizacyjnych gminy Wilków, sołtysi oraz jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Wilków.

            Podczas imprezy ogłoszono konkurs na regionalną potrawę stowarzyszeń, które prezentowały swoje specjały na stoiskach, tj. Stowarzyszenie „Klub Seniora” w Gminie Wilków, Stowarzyszenie Kobiet „Rogowianki”, Stowarzyszenie Kobiet „Łaziszczanki”, Stowarzyszenie na rzecz Ekorozwoju wsi Zakrzów i Stowarzyszenie Wspólnota Kłodnica. Ostatecznie jury w składzie: Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Grzegorz Kapusta, Starosta Opolski Zenon Rodzik, sponsor Dariusz Gugała, Wójt Gminy Wilków Joanna Kowalska, Przewodniczący Rady Gminy Wilków Henryk Pawłowski, Zastępca Przewodniczącego Rady Gminy Wilków Mariola Filiks, Radna Gminy Wilków Ewa Cielepa oraz Radny Gminy Wilków Grzegorz Czapla, podjęło decyzję, że wszystkie produkty zostaną wyróżnione, a każde stowarzyszenie otrzyma bony na nagrodę.

            Podczas dalszej części programu na scenie zaprezentowały się zespoły dziecięce ze szkół podstawowych z terenu gminy Wilków, Stowarzyszenie „Klub Seniora” w Gminie Wilków i Zespół folklorystyczny „Powiśle” z Łazisk. Wręczono także wyróżnienia plantatorom chmielu.

            W trakcie uroczystości dokonano także uroczystego wręczenia wyróżnień dla plantatorów chmielu. Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Grzegorz Kapusta w asyście Wójt Gminy Wilków Joanny Kowalskiej wręczyli wyróżnienia: Beacie Lasocie z Kłodnicy, Michałowi Czajce ze Szczekarkowa i Wojciechowi Kuligowi z Polanówki. Starosta Opolski Zenon Rodzik wraz z Wójt Gminy Wilków Joanną Kowalską wyróżnienia wręczyli: Romanowi Gawędzie z Kłodnicy, Józefowi Śpiewakowi ze Szczekarkowa, Tomaszowi Kozakowi z Zastowa Polanowskiego, Robertowi Daczce z Wólki Polanowskiej, Andrzejowi Czajce z Brzozowej, Janowi Wydrze z Głodna i Pawłowi Popiołkowi z Karczmisk. Kolejne wyróżnienia wręczyła chmielarzom Wójt Gminy Wilków Joanna Kowalska w asyście Przewodniczącego Rady Gminy Wilków Henryka Pawłowskiego: Agnieszce Nowaczek z Lubomirki, Marianowi Daczce z Rogowa, Tomaszowi Kalicie z Rybaków, Robertowi Szymczykowi z Kosiorowa, Andrzejowi Goralowi z Wilkowa Kolonii, Danielowi Kusiowi z Machowa, Zenonowi Wojtalikowi z Kątów, Kazimierzowi Gizie z Zagłoby, Lucjanowi Szkutnikowi z Zastowa Karczmiskiego, Wojciechowi Kusiowi z Zarudek, Stanisławowi Przychodzień z Kępy Choteckiej, Markowi Kuflowi z Rogowa, Ryszardowi Kuflowi z Dobrego i Michałowi Goralowi z Wilkowa Kolonii.

             Na najmłodszych uczestników Chmielaków czekało mnóstwo atrakcji: wesołe miasteczko, dmuchane zjeżdżalnie, animacje dla dzieci, stoiska z zabawkami i słodyczami, z których dzieci bardzo chętnie korzystały.

            Gwiazdą wieczoru tegorocznych Chmielaków był Zenon Martyniuk z Zespołem Akcent oraz Zespół MIG. Podczas występów zespołów tłumy przybyłych gości tańczyły i śpiewały znane piosenki razem z artystami.

            Na scenie, w przerwie między koncertami, najmłodsi tancerze EMstudio z Opola Lubelskiego zaprezentowali piękny pokaz tańca towarzyskiego. Dużą dawkę śmiechu dla gości dostarczyli występujący na scenie artyści z kabaretu „Made in China”. Występ zespołu „Hoyraky”, który zaprezentował covery znanych przebojów i poderwał do tańca.

            Tegoroczna uroczystość zgromadziła tłumy gości, nie tylko mieszkańców z terenu powiatu opolskiego, lecz również osoby przebywające w tych stronach na wakacjach. Dopisała również piękna, słoneczna pogoda. Obchody Chmielaków Nadwiślańskich 2018 zwieńczył pokaz sztucznych ogni oraz zabawa taneczna, która zakończyła się o północy.

 

Patrycja Kucharska

geportal
geobid

rodo

Logo SIP

EEA and Norway grants logo

Licznik odwiedzin

Wszystkich wizyt1248333

Twoje IP 18.206.187.81 niedziela, 31.05.2020

Logo Wspieraj Lokalnie

Transmisja Sesji Rady Powiatu

youtube

aaalogoInformujemy, że w Wydziale Komunikacji, Transportu i Drogownictwa zapisy interesantów prowadzone są wyłącznie za pomocą systemu kolejkowego.

Osoby zarejestrowane w systemie kolejkowym przyjmowane są wyłącznie z wypełnionym wcześniej wnioskiem  (przykładowe wzóry w załączeniu).

Prosimy o punktualne przybycie do urzędu !!!
W przypadku nieobecności interesanta w wyznaczonym przez system dniu i godzinie, nie zostanie on przyjęty, a w jego miejsce obsłużona zostanie kolejna osoba z kolejki.

Termin wizyty musi zostać potwierdzony do 1 godziny, od zarezerwowania wizyty poprzez wejście w link wysłany na adres e-mail. Po tym czasie rezerwacja niepotwierdzona PRZEPADA.

Ze względów bezpieczeństwa zalecamy Państwu dokonywanie płatności w formie bezgotówkowej za pomocą terminali płatniczych dostępnych na wszystkich stanowiskach pracy w Wydziale Komunikacji, Transportu i Drogownictwa.

Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Opolu Lubelskim nadal realizować będzie wnioski składane drogą pocztową, elektroniczną. W sprawach nie wymagających osobistego stawiennictwa w urzędzie prosimy o korzystanie z tych form komunikacji.

Wnioski i dokumenty do pobrania
Numer kontaktowy do Wydziału - 81 827 61 19
Wykaz telefonów
Numery rachunków – Wydział Komunikacji, Transportu i Drogownictwa
                                                                                   Starosta Opolski
                                                                                  Dariusz Piotrowski

deklaracja

ktd

Frame 45

kor2

Elektroniczny Dziennik Ustaw

fb

Przydatne Linki

Dowód Rejestracyjny

Prawo jazdy

historia_pojazdu1

cepik


obywatel

budowlane abc

gn

zbiorki

PCZK ostrzega

 

pogodynka

rso pr

 

 

 

 

ikona4 wczk