Aktualności
Dzisiaj jest 16 czerwca 2019    |   
Zasady zachowania się podczas burz i nawałnic

Zasady zachowania się podczas burz i nawałnic

W związku z prognozowanym występowaniem burz z opadami deszczu miejscami od 30 mm do 40 mm,...

Nabór pracodawców oferujących miejsca staży zawodowych dla uczniów Zespołu Szkół w Poniatowej

Nabór pracodawców oferujących miejsca staży zawodowych dla uczniów Zespołu Szkół w Poniatowej

Nabór pracodawców oferujących miejsca staży zawodowych dla uczniów Zespołu Szkół w Poniatowej -...

 • Bezpłatna mammografia w technologii cyfrowej

  Bezpłatna mammografia w technologii cyfrowej

 • Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 41

  Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 41

 • Zasady zachowania się podczas burz i nawałnic

  Zasady zachowania się podczas burz i nawałnic

 • Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 61

  Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 61

 • Nabór pracodawców oferujących miejsca staży zawodowych dla uczniów Zespołu Szkół w Poniatowej

  Nabór pracodawców oferujących miejsca staży...

program pos banner ogolny 750x200

Aktualności

Studniówki w szkołach Powiatu Opolskiego

20190212Styczeń i początek lutego to tradycyjnie okres studniówek, od których rozpoczyna się gorączkowe odliczanie dni do egzaminu dojrzałości.

Jako pierwsi w  sobotę 26 stycznia tradycyjnym polonezem rozpoczęli studniówkę tegoroczni maturzyści z Zespołu Szkół w Poniatowej.  Symboliczne 100 dni do egzaminu dojrzałości świętowali  uczniowie klasy trzeciej Liceum Ogólnokształcącego oraz klas czwartych Technikum.  Studniówka jest dla maturzystów jedną z ostatnich okazji do zabawy w gronie szkolnych kolegów i wspominania niezapomnianych chwil spędzonych w murach szkoły. Tej nocy uczniowie mogli choć na chwilę zapomnieć o zbliżających się majowych egzaminach. Jak zwykle przy tej okazji były wspomnienia, podziękowania i  życzenia.
Na Balu zebrali się  władze miasta, przedstawiciele organu prowadzącego szkołę, nauczyciele, rodzice i przyszli maturzyści. Zarząd Powiatu reprezentował Michał Woźnica-asystent Członka Zarządu Michała Kramka, który w jego imieniu odczytał list do maturzystów. Pani dyrektor Tatiana Lasota-Rodzik w swoim przemówieniu do maturzystów podziękowała wychowawcom klas maturalnych za pracę wychowawczą oraz rodzicom za zaangażowanie i trud włożony w organizację balu studniówkowego, następnie złożyła młodzieży życzenia. Maturzyści rozpoczęli swój pierwszy bal uroczystym tańcem - tradycyjnym polonezem.
Również w dniu 26 stycznia br. odbyła się studniówka maturzystów z Zespołu Szkół Zawodowych w Opolu Lubelskim. Maturzyści bawili się w Domu Weselnym „Szczekarkówka” w Szczekarkowie. Uczniów Zespołu Szkół Zawodowych zaszczycił swą obecnością Starosta Opolski– Dariusz Piotrowski.  Młodzieży, która odetchnęła po odtańczeniu tradycyjnego poloneza, Starosta życzył wspaniałych wspomnień z mijającego wieczoru oraz powodzenia podczas egzaminu dojrzałości.
2 lutego 2019 r. tegoroczni maturzyści Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Opolu Lubelskim bawili się na balu studniówkowym w restauracji Staroopolska. Tradycyjna studniówka odbyła się w roku wyjątkowym, w którym szkoła obchodzi jubileusz 75-lecia istnienia. Część oficjalną rozpoczęły wystąpienia uczniów oraz dyrekcji Liceum. Następnie głos zabrali Starosta Opolski Dariusz Piotrowski i Burmistrz Opola Lubelskiego Sławomir Plis, życząc trzecioklasistom wspaniałej zabawy oraz powodzenia na egzaminie maturalnym i realizacji życiowych planów.  Maturzyści  zachwycili wszystkich mistrzowsko odtańczonym polonezem oraz występami wokalnymi.  Zabawa trwała do białego rana!
Po balu studniówkowym maturzyści zajmą się z pewnością nauką. My oczywiście będziemy za nich trzymać kciuki.

Elektroniczny Dziennik Ustaw

fb

Przydatne Linki

Dowód Rejestracyjny

Prawo jazdy

historia_pojazdu1

cepik


obywatel

budowlane abc

gn

zbiorki

PCZK ostrzega

 Mapa zagrożeń na drogach wojewódzkich Lubelszczyzny ISOK Logo

pogodynka

rso pr

 

 

 

 

ikona4 wczk