Aktualności

X Powiatowe Targi Edukacyjne

dscf2552W dniu 27  lutego 2019 roku w Hali Sportowej przy ZSZ w Opolu Lubelskim odbyły się X Powiatowe Targi Edukacyjne.

Ofertę edukacyjną skierowaną do uczniów klas ósmych oraz III gimnazjów przygotowały szkoły średnie oraz placówki oświatowe działające na terenie Powiatu Opolskiego:
1. Liceum Ogólnokształcące w Opolu Lubelskim,
2. Zespół Szkół Zawodowych w Opolu Lubelskim,
3. Zespół Szkół w Poniatowej,
4. Zespół Szkół w Chodlu,
5. Branżowa Szkoła I stopnia  w Karczmiskach,
6.Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Opolu Lubelskim
7. Liceum Ogólnokształcące w Józefowie nad Wisłą
Każda ze szkół przygotowała stoiska promocyjne, ulotki z ofertą edukacyjną, ekspozycje oraz tablice informacyjne. Zwiedzający mogli min. obserwować proces murowania filaru z cegieł prezentowany przez uczniów ZS w Chodlu, spróbować wyrobów cukierniczych przygotowanych przez uczniów Branżowej Szkoły I stopnia w Karczmiskach jak również obserwować pracę drukarki 3D, skonstruowanej przez uczniów Zespołu Szkół w Poniatowej. Przy stanowisku Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Opolu Lubelskim każdy chętny  mógł min. wykonać test zainteresowań i predyspozycji zawodowych. Młodzież z Zespołu Szkół Zawodowych w Opolu Lubelskim zaprezentowała swoje umiejętności w zaaranżowane recepcji hotelowej czy też salonie fryzjerskim. Swoje stanowisko na targach zaprezentowało również Liceum Ogólnokształcące z Józefowa nad Wisłą oraz Liceum Ogólnokształcące w Opolu Lubelskim.  Każdy z uczniów  miał możliwość wcześniejszego zapoznania się z ofertą placówek oświatowych działających na terenie Powiatu Opolskiego zawartą w specjalnym wydaniu Opolskiej Gazety Powiatowej.
 
Serdecznie dziękujemy wszystkim Dyrektorom Gimnazjów oraz Szkół Podstawowych za umożliwienie uczniom klas kończących szkołę udziału w X Targach Edukacyjnych.