Aktualności
Dzisiaj jest 14 grudnia 2019    |   
Dyżur Powiatowego Rzecznika Konsumentów

Dyżur Powiatowego Rzecznika Konsumentów

Informujemy, iż w dniu 16 grudnia 2019 r. (poniedziałek) biuro Powiatowego Rzecznika...

Relacja z koncertu Scholares Minores pro Musica Antiqua

Relacja z koncertu Scholares Minores pro Musica Antiqua

1 grudnia 2019 r. w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach...

Na ścieżkach Europy - Wyjazdy zagraniczne uczniów Zespołu Szkół w Poniatowej

Na ścieżkach Europy - Wyjazdy zagraniczne uczniów Zespołu Szkół w Poniatowej

W naszej szkole od wielu lat realizowane są różne projekty unijne. Ostatnio grupa...

Punkt Nieodpłatnej Pomocy Prawnej – zmiana !

Punkt Nieodpłatnej Pomocy Prawnej – zmiana !

Informujemy, że w dniu 24 grudnia 2019 r. punkt Nieodpłatnej Pomocy Prawnej zlokalizowany w Opolu...

„VIII Powiatowa Olimpiada Wiedzy o HIV i AIDS”

„VIII Powiatowa Olimpiada Wiedzy o HIV i AIDS”

W dniu 5 grudnia 2019 r. w Sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Opolu Lubelskim odbyła się...

 • Dyżur Powiatowego Rzecznika Konsumentów

  Dyżur Powiatowego Rzecznika Konsumentów

 • Relacja z koncertu Scholares Minores pro Musica Antiqua

  Relacja z koncertu Scholares Minores pro Musica...

 • Na ścieżkach Europy - Wyjazdy zagraniczne uczniów Zespołu Szkół w Poniatowej

  Na ścieżkach Europy - Wyjazdy zagraniczne...

 • Punkt Nieodpłatnej Pomocy Prawnej – zmiana !

  Punkt Nieodpłatnej Pomocy Prawnej – zmiana !

 • „VIII Powiatowa Olimpiada Wiedzy o HIV i AIDS”

  „VIII Powiatowa Olimpiada Wiedzy o HIV i AIDS”

program pos banner ogolny 750x200

Aktualności

„ Odjazdowy Bibliotekarz w Powiecie Opolskim –2019”

imgp9286Już po raz czwarty bibliotekarze, czytelnicy i sympatycy bibliotek z Powiatu Opolskiego spotkali się na szlakach rowerowych biorąc udział w Ogólnopolskiej akcji „Odjazdowy Bibliotekarz”.

   Organizatorem rajdu była Powiatowa Biblioteka Publiczna przy wsparciu Wydziału Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Opolu Lubelskim, Powiatowego Zarządu Dróg w Opolu Lubelskim z /s w Poniatowej oraz Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Poniatowej przy współpracy z innymi bibliotekami publicznymi powiatu opolskiego.
   Jest to rajd rowerowy dla wszystkich kochających książki i aktywny sposób spędzania wolnego czasu. Program rajdu „ Odjazdowy Bibliotekarz – w Powiecie Opolskim”, który w tym roku odbył się 1 czerwca, organizatorzy zaplanowali tak, aby trasa była ciekawa i interesująca a zarazem możliwa do pokonania dla wszystkich rowerzystów mniej i bardziej doświadczonych. W rajdzie wzięło udział około 80 rowerzystów, zarówno dorosłych jak i dzieci. Z gmin:  Poniatowa, Opole Lubelskie, Karczmiska, Chodel oraz Wilków.
   Wszyscy uczestnicy Rajdu spotkali się przed MGBP w Poniatowej, gdzie o 11.30 odbyło się uroczyste otwarcie rajdu. Uczestników powitali organizatorzy oraz gospodarze gościnnej gminy Poniatowa pani w-ce burmistrz Aneta Poniatowska,w-ce Przewodniczący Rady Miejskiej Janusz Nowomiejski oraz przedstawiciel starostwa powiatowego pan Michał Kramek, z którego inicjatywy tegoroczna edycja raju odbyła się właśnie w gminie Poniatowa. Pan Michał Kramek przygotował również słodką niespodziankę dla wszystkich uczestników na miły początek Dnia Dziecka. Wyraził uznanie dla Pani Elżbiety Żyszkiewicz -Dyrektor Powiatowej Biblioteki za organizację rajdu i promowanie czytelnictwa wśród młodzieży .
   Uczestnicy rajdu przemierzali szlaki rowerowe powiatu opolskiego prowadzące do secesyjnego pałacu w Kraczewicach Prywatnych, malowniczą trasą biegnącą wśród łąk i pól. W Kraczewicach dzięki uprzejmości Księdza Proboszcza, uczestnicy rajdu zwiedzili zabytkowy kościółek drewniany oraz Izbę Pamięci. Zapalono również znicze przy mogile powstańców i na grobach żołnierzy AK na pobliskim cmentarzu.
   Dzięki uprzejmości i pomocy pracowników CKPiT w Poniatowej uczestnicy rajdu mogli odpocząć i miło spędzić czas w pięknym parku otaczającym zabytkowy pałac w Kraczewicach.
   Podczas odpoczynku organizatorzy zapewnili wszystkim uczestnikom poczęstunek a dla dzieci zorganizowano gry i konkursy z nagrodami. Była doskonała pogoda oraz mnóstwo wspaniałej zabawy.
   Ważnym punktem spotkania był krótki wykład, który z okazji Roku Moniuszki przygotowała i wygłosiła w bardzo interesujący sposób pani Irena Piątek. Przybliżając zebranym sylwetkę tego wybitnego polskiego kompozytora, który tworzył muzykę nacechowaną narodowo, wplatając w swoje kompozycje wyraziste elementy folkloru polskiego (melodie i tańce ludowe) oraz wykorzystując utwory polskich poetów (m.in. Jana Kochanowskiego, Adama Mickiewicza).
   Dopisali uczestnicy, pogoda i miła atmosfera na szlaku. Po godzinie 15 rowerzyści wyruszyli w drogę powrotną. Organizatorzy zaprosili wszystkich uczestników akcji „Odjazdowego Bibliotekarza” na rok przyszły do gminy Łaziska.

Elektroniczny Dziennik Ustaw

fb

Przydatne Linki

Dowód Rejestracyjny

Prawo jazdy

historia_pojazdu1

cepik


obywatel

budowlane abc

gn

zbiorki

PCZK ostrzega

 

pogodynka

rso pr

 

 

 

 

ikona4 wczk