Aktualności
Dzisiaj jest 6 kwietnia 2020    |   
Dyżur Powiatowego Rzecznika Praw Konsumentów

Dyżur Powiatowego Rzecznika Praw Konsumentów

Informujemy, iż w ramach niekontrolowanego rozprzestrzeniania się koronawirusa biuro Powiatowego...

Komunikat

Komunikat

Kolejne kroki w walce z koronawirusem – w sklepie mniej osób, ograniczenia w...

 • Informacja Starosty Opolskiego

  Informacja Starosty Opolskiego

 • Dyżur Powiatowego Rzecznika Praw Konsumentów

  Dyżur Powiatowego Rzecznika Praw Konsumentów

 • Uwaga rolnicy z Powiatu Opolskiego

  Uwaga rolnicy z Powiatu Opolskiego

 • Nieodpłatna pomoc prawna - informacje

  Nieodpłatna pomoc prawna - informacje

 • Komunikat

  Komunikat

program pos banner ogolny 750x200

Aktualności

Ruszyła budowa obwodnicy Chodla

20200320Tak jak zapowiadał Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie rozpoczęto budowę połączenia drogi wojewódzkiej nr 833 z drogą wojewódzką nr 747, zwaną obwodnicą Chodla.

Inwestycja obejmuje budowę po nowym śladzie połączenia drogi wojewódzkiej nr 833 z drogą wojewódzką nr 747 oraz rozbudowę dróg nr 747 i 833 w strefie projektowanych skrzyżowań wraz z infrastrukturą techniczną, budowlami i urządzeniami budowlanymi w miejscowości Godów. Odcinek budowanej obwodnicy Chodla wynosi niecały 1 kilometr, odcinek drogi wojewódzkiej nr 747 wynosi ponad pół kilometra, a drogi wojewódzkiej nr 833 około 0,3 kilometra.
Za realizację tej inwestycji odpowiada Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie. Budowa obwodnicy ma się zakończyć w tym roku.
Starosta Opolski Dariusz Piotrowski mówi „To bardzo ważna inwestycja w naszym powiecie. Znacznie ułatwi i przyśpieszy komunikację w tej części powiatu. Będzie to naprawdę duże udogodnienie dla mieszkańców. Ta obwodnica to też dowód jak ważna jest dobra współpraca wszystkich szczebli samorządu, zaczynając od gminnego, poprzez powiatowy kończąc na wojewódzkim. Dlatego też pragnę podziękować Wójtowi Chodla Przemysławowi Kowalskiemu i Marszałkowi Województwa Jarosławowi Stawiarskiemu za pomoc w staraniach o realizację tej inwestycji”.
Staroście wtóruje również radna Sejmiku Województwa Lubelskiego  Anna Boluch, która również lobbowała za powstaniem obwodnicy  - „Jako radna Sejmiku wielokrotnie przejeżdżałam drogami czy to w powiecie opolskim czy w kraśnickim. Stąd z autopsji znałam potrzeby komunikacyjne lokalnych społeczności. Od dłuższego czasu sygnalizowałam władzom wojewódzkim konieczność budowy obwodnicy Chodla stąd też tym bardziej się cieszę, że inwestycja ta się rozpoczęła.”

kor2

Elektroniczny Dziennik Ustaw

fb

Przydatne Linki

Dowód Rejestracyjny

Prawo jazdy

historia_pojazdu1

cepik


obywatel

budowlane abc

gn

zbiorki

PCZK ostrzega

 

pogodynka

rso pr

 

 

 

 

ikona4 wczk