Aktualności
Dzisiaj jest 13 sierpnia 2020    |   
Wystawa z okazji 100-lecia Bitwy Warszawskiej

Wystawa z okazji 100-lecia Bitwy Warszawskiej

W tym roku obchodzimy stulecie Bitwy Warszawskiej i zwycięstwa nad bolszewikami. Rozegrane...

„Modernizacja drogi dojazdowej do garażu OSP w Noworąblowie”.

„Modernizacja drogi dojazdowej do garażu OSP w Noworąblowie”.

Ochotnicza Straż Pożarna w Noworąblowie, w gminie Karczmiska to kolejna jednostka z powiatu...

Lepszy dojazd do szpitala w Poniatowej

Lepszy dojazd do szpitala w Poniatowej

Od dzisiaj kursują busy na dwóch nowych trasach umożliwiających między innymi dostanie się...

 • Wystawa z okazji 100-lecia Bitwy Warszawskiej

  Wystawa z okazji 100-lecia Bitwy Warszawskiej

 • Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych

  Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych

 • Ostrzeżenie meteorologiczne

  Ostrzeżenie meteorologiczne

 • „Modernizacja drogi dojazdowej do garażu OSP w Noworąblowie”.

  „Modernizacja drogi dojazdowej do garażu OSP w...

 • Lepszy dojazd do szpitala w Poniatowej

  Lepszy dojazd do szpitala w Poniatowej

program pos banner ogolny 750x200

Aktualności

Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości 2020 Pierwsze miejsce naszych uczniów według OITiW w bloku „Innowacje Techniczne”.

 Pierwsze miejsce naszych uczniów według OITiW w bloku „Innowacje Techniczne”.

        Jak co roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w eliminacjach okręgowych Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości. Brali oni udział w dwóch blokach tematycznych: bloku „A”- Innowacje techniczne, i bloku „B” – Wynalazczość.

Uczniowie technikum informatycznego Jakub Rosiński (T1a), Kamil Niezbecki (T2a) i Michał Pięta (T2a) opracowali projekt kategorii „U”- usprawnienie software’owo-techniczne pt „Zmodernizowana szkoła online – ZS Poniatowa”. Projekt dotyczył opracowania wirtualnego środowiska dla działalności naszej szkoły. Chłopcy od zera zaprojektowali, stworzyli oraz oddali do użytku serwer-szkołę, wraz z podziałem na klasy oraz innymi udogodnieniami. Pozwala on sprawnie funkcjonować całej szkolnej społeczności, nawet w tak kryzysowej sytuacji.

Komisja Okręgowej przy Wojewódzkim Klubie Techniki i Racjonalizacji w Lublinie doceniła pracę zespołu przyznając 1 miejsce w kategorii usprawnień software’owo-technicznych, uczniowie otrzymali tytuł Laureata Okręgowego Olimpiady, oraz tytuł Finalisty ogólnokrajowego Olimpiady.

       W bloku „Wynalazczość” uczestniczyli uczniowie Julia Radzik (T1ab), Michał Kuś (T1a), oraz Szymon Dec (T1ab). Eliminacje wyjątkowo zostały przeprowadzone online, na platformie PZSWiR. Każdy z uczestników musiał odpowiedzieć na 40 pytań testowych, oraz rozwiązać dwa zadania z zakresu prawa własności przemysłowej, oraz historii wynalazku w ciągu 50 minut.

Pierwszy start Julii, Michała i Szymona był owocnym debiutem. Mimo, że nie udało im się zakwalifikować do zwycięskiej trójki, zdobyli oni widzę i umiejętności, które przydadzą im się w przygotowaniach do udziału w OITiW w przyszłym roku.

       Udział naszych uczniów w olimpiadzie spełnia ważną rolę w procesie dydaktyczno-wychowawczym naszej szkoły, jest elementem przygotowania zawodowego z tego typu tematyką młodzież styka się tylko na zajęciach pozalekcyjnych.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy, oraz liczymy na dalsze sukcesy.

 

ktd

logo fundusz drog samorzadowych

Frame 45

kor2

Elektroniczny Dziennik Ustaw

fb

Przydatne Linki

Dowód Rejestracyjny

Prawo jazdy

historia_pojazdu1

cepik


obywatel

budowlane abc

gn

zbiorki

PCZK ostrzega

 

pogodynka

rso pr

 

 

 

 

ikona4 wczk