Aktualności
Dzisiaj jest 12 maja 2021    |   
Remont zespołu boisk przy Zespole Szkół w Poniatowej

Remont zespołu boisk przy Zespole Szkół w Poniatowej

Starosta Opolski Dariusz Piotrowski oraz Członek Zarządu Michał Kramek w obecności Burmistrza...

Remont Sterylizatorni przy Szpitalu w Poniatowej

Remont Sterylizatorni przy Szpitalu w Poniatowej

Zakończyły się prace remontowo-budowlane w pomieszczeniach Centralnej Sterylizatorni oraz trwają...

Punkt obsługi PCPR w Opolu Lubelskim

Punkt obsługi PCPR w Opolu Lubelskim

W dniu 28.04.2021 roku zawarte zostało porozumienie mające na celu utworzenie punktu obsługi...

Zaproszenie do udziału w projekcie grantowym Lubelska Akademia Edukacji Cyfrowej

Zaproszenie do udziału w projekcie grantowym "Lubelska Akademia Edukacji Cyfrowej"

Województwo Lubelskie/Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli zaprasza do...

4 maja Święto Strażaka

4 maja Święto Strażaka

4 maja tradycyjnie obchodzimy Święto Strażaka. Z tej okazji pragnę podziękować mundurowym za...

 • Remont zespołu boisk przy Zespole Szkół w Poniatowej

  Remont zespołu boisk przy Zespole Szkół w...

 • Remont Sterylizatorni przy Szpitalu w Poniatowej

  Remont Sterylizatorni przy Szpitalu w Poniatowej

 • Punkt obsługi PCPR w Opolu Lubelskim

  Punkt obsługi PCPR w Opolu Lubelskim

 • Zaproszenie do udziału w projekcie grantowym Lubelska Akademia Edukacji Cyfrowej

  Zaproszenie do udziału w projekcie grantowym...

 • 4 maja Święto Strażaka

  4 maja Święto Strażaka

program pos banner ogolny 750x200

Aktualności

Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości 2020 Pierwsze miejsce naszych uczniów według OITiW w bloku „Innowacje Techniczne”.

 Pierwsze miejsce naszych uczniów według OITiW w bloku „Innowacje Techniczne”.

        Jak co roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w eliminacjach okręgowych Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości. Brali oni udział w dwóch blokach tematycznych: bloku „A”- Innowacje techniczne, i bloku „B” – Wynalazczość.

Uczniowie technikum informatycznego Jakub Rosiński (T1a), Kamil Niezbecki (T2a) i Michał Pięta (T2a) opracowali projekt kategorii „U”- usprawnienie software’owo-techniczne pt „Zmodernizowana szkoła online – ZS Poniatowa”. Projekt dotyczył opracowania wirtualnego środowiska dla działalności naszej szkoły. Chłopcy od zera zaprojektowali, stworzyli oraz oddali do użytku serwer-szkołę, wraz z podziałem na klasy oraz innymi udogodnieniami. Pozwala on sprawnie funkcjonować całej szkolnej społeczności, nawet w tak kryzysowej sytuacji.

Komisja Okręgowej przy Wojewódzkim Klubie Techniki i Racjonalizacji w Lublinie doceniła pracę zespołu przyznając 1 miejsce w kategorii usprawnień software’owo-technicznych, uczniowie otrzymali tytuł Laureata Okręgowego Olimpiady, oraz tytuł Finalisty ogólnokrajowego Olimpiady.

       W bloku „Wynalazczość” uczestniczyli uczniowie Julia Radzik (T1ab), Michał Kuś (T1a), oraz Szymon Dec (T1ab). Eliminacje wyjątkowo zostały przeprowadzone online, na platformie PZSWiR. Każdy z uczestników musiał odpowiedzieć na 40 pytań testowych, oraz rozwiązać dwa zadania z zakresu prawa własności przemysłowej, oraz historii wynalazku w ciągu 50 minut.

Pierwszy start Julii, Michała i Szymona był owocnym debiutem. Mimo, że nie udało im się zakwalifikować do zwycięskiej trójki, zdobyli oni widzę i umiejętności, które przydadzą im się w przygotowaniach do udziału w OITiW w przyszłym roku.

       Udział naszych uczniów w olimpiadzie spełnia ważną rolę w procesie dydaktyczno-wychowawczym naszej szkoły, jest elementem przygotowania zawodowego z tego typu tematyką młodzież styka się tylko na zajęciach pozalekcyjnych.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy, oraz liczymy na dalsze sukcesy.

 

ktd

fb

logo fundusz drog samorzadowych

fil

Elektroniczny Dziennik Ustaw

Frame 45

Przydatne Linki

Dowód Rejestracyjny

Prawo jazdy

historia_pojazdu1

cepik


obywatel

budowlane abc

kor2

gn

zbiorki

PCZK ostrzega

 Prognoza pogody   rso pr

 ikona4 wczk