Aktualności
Dzisiaj jest 13 sierpnia 2020    |   
Wystawa z okazji 100-lecia Bitwy Warszawskiej

Wystawa z okazji 100-lecia Bitwy Warszawskiej

W tym roku obchodzimy stulecie Bitwy Warszawskiej i zwycięstwa nad bolszewikami. Rozegrane...

„Modernizacja drogi dojazdowej do garażu OSP w Noworąblowie”.

„Modernizacja drogi dojazdowej do garażu OSP w Noworąblowie”.

Ochotnicza Straż Pożarna w Noworąblowie, w gminie Karczmiska to kolejna jednostka z powiatu...

Lepszy dojazd do szpitala w Poniatowej

Lepszy dojazd do szpitala w Poniatowej

Od dzisiaj kursują busy na dwóch nowych trasach umożliwiających między innymi dostanie się...

 • Wystawa z okazji 100-lecia Bitwy Warszawskiej

  Wystawa z okazji 100-lecia Bitwy Warszawskiej

 • Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych

  Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych

 • Ostrzeżenie meteorologiczne

  Ostrzeżenie meteorologiczne

 • „Modernizacja drogi dojazdowej do garażu OSP w Noworąblowie”.

  „Modernizacja drogi dojazdowej do garażu OSP w...

 • Lepszy dojazd do szpitala w Poniatowej

  Lepszy dojazd do szpitala w Poniatowej

program pos banner ogolny 750x200

Aktualności

Wszechstronna edukacja gwarancją sukcesu zawodowego

W Zespole Szkół Zawodowych w Opolu Lubelskim dobiega końca realizacja projektu POKL pn. „Wszechstronna edukacja gwarancją sukcesu zawodowego”, który rozpoczął się w lipcu 2011 r. i przebiegał w dwóch edycjach (w roku szkolnym 2011/2012 oraz 2012/2013). Z projektu skorzystało łącznie 336 beneficjentów – 312 uczniów/uczennic Technikum oraz 24 nauczycieli przedmiotów zawodowych hotelarskich i gastronomicznych.
Za główne cele projektu postawiono rozwój kompetencji kluczowych w zakresie matematyki, języków obcych, przedsiębiorczości oraz ECCC. Oprócz tego położono nacisk na wzbogacenie oferty edukacyjnej o specjalistyczne szkolenia zawodowe dla uczniów i nauczycieli (barman, kelner, sommelier, carving, barista, obsługa programu Fidelio, ECCC Obsługa Turystyki) czy też podniesienie poziomu motywacji do nauki oraz poziomu samooceny uczniów przez wskazanie możliwości wykorzystania zdobytych umiejętności przy wyborze drogi zawodowej lub dalszej ścieżki edukacyjnej.
Zajęcia projektowe przyczyniły się do poszerzenia wiadomości teoretycznych i umiejętności praktycznych w zakresie sporządzania i serwowania potraw i napojów, wykorzystania technik kelnerskich i barmańskich, rzeźbienia w owocach i warzywach, obsługi programów komputerowych. Biorący udział w projekcie nauczyciele wykształcili nowe umiejętności, z kolei uczniowie mogli liczyć na podniesienie poziomu kompetencji kluczowych, uzyskanie dodatkowych kwalifikacji zawodowych potwierdzonych zaświadczeniami oraz certyfikatami w języku polskim i angielskim. Ponadto zweryfikowali oni swoje wyobrażenia o pracy i zawodzie, a przede wszystkim – zgodnie z założeniami projektu – wzmocnili poczucie własnej wartości i pewności w poszukiwaniu pracy.
Młodzież aktywnie i z dużym zaangażowaniem zdobywała kolejne kwalifikacje, czego potwierdzeniem jest blisko 100% frekwencja na zajęciach. Ankietowani uczniowie bardzo wysoko ocenili realizację kursów w zakresie: zgodności z oczekiwaniami; możliwości praktycznego przećwiczenia podczas zajęć zdobytych wiadomości i umiejętności; form pracy zastosowanych na zajęciach; ogólnej oceny zajęć i osób prowadzących.
     W ramach projektu do prawidłowej jego realizacji zostały zakupione materiały dydaktyczne będące pomocą na prowadzonych zajęciach. Dzięki realizacji projektu Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Konarskiego w Opolu Lubelskim doposażony został w tablice interaktywne, sprzęt barmański i baristy, ekspres ciśnieniowy, bieliznę stołową, stoły bankietowe, odzież hotelarską, kamerę cyfrową, filmy edukacyjne i pawilony ogrodowe.
Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego – Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet IX - "Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach"; Działanie 9.2 - "Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego". Jego łączny koszt wynosi 760 769,18 zł, z czego wkład własny stanowi kwota 91 362,18 zł.

Bożena Sajnóg
     

 

ktd

logo fundusz drog samorzadowych

Frame 45

kor2

Elektroniczny Dziennik Ustaw

fb

Przydatne Linki

Dowód Rejestracyjny

Prawo jazdy

historia_pojazdu1

cepik


obywatel

budowlane abc

gn

zbiorki

PCZK ostrzega

 

pogodynka

rso pr

 

 

 

 

ikona4 wczk