Aktualności
Dzisiaj jest 29 czerwca 2022    |   
 • Informacja

  Informacja

 • Informacja

  Informacja

 • Ostrzeżenie metorologiczne

  Ostrzeżenie metorologiczne

 • Zakończenie roku szkolnego

  Zakończenie roku szkolnego

 • Informacja

  Informacja

program pos banner ogolny 750x200

Aktualności

To już 100 kilometrów remontów dróg powiatowych w obecnej kadencji!

IMG 4290Dnia 17 maja 2022 r. w Dąbrowie Wronowskiej odbyła się uroczystość podpisania umowy na realizację zadania inwestycyjnego pn: „Przebudowa dróg powiatowych na terenie Powiatu Opolskiego” dofinansowanego z Rządowego Funduszu Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych.

Wykonawcą zadania jest firma PBI Infrastruktura S.A. z Kraśnika.

Inwestycje w drogi są naszym priorytetem. Celem jest nie tylko poprawa jakości dróg, ale przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa pieszych i kierowców. Jest to setny kilometr drogi realizowany w obecnej kadencji. Inwestycja współfinansowana jest także przez gminy Opole Lubelskie, Poniatowa i Chodel mówi Starosta Opolski Dariusz Piotrowski.

Przebudowane zostaną drogi przez miejscowości Dąbrowa Wronowska, Adelina, Lipiny, Siewalka, Emilcin, Dębiny, Ruda Maciejowska. Łączna długość odcinków wynosi 15,8km. Zadanie dofinansowane w 95% z Programu Inwestycji Strategicznych. Całkowity koszt wykonania ww. zadań to: 15.758.397,62 PLN
 To ważny ciąg komunikacyjny łączący trzy gminy na terenie powiatu opolskiego, inwestycja długo wyczekiwana przez mieszkańców. Szczególnie cieszy fakt, mimo znacznego wzrostu kosztów remontów dróg, udało się za drugim razem wyłonić wykonawcę zadania mówi Radna Powiatu Bernarda Giza-Małecka.
Planowany termin zakończenia inwestycji to czerwiec 2023 r.

ktd

fb

ogp

rfrd

TABLICA 2 CZYSTA

fil

tablica fundusz orlik 80x120

Elektroniczny Dziennik Ustaw

Frame 45

Przydatne Linki

Dowód Rejestracyjny

Prawo jazdy

historia_pojazdu1

cepik


obywatel

budowlane abc

zbiorki

PCZK ostrzega

 Prognoza pogody   rso pr

 ikona4 wczk