Aktualności
Dzisiaj jest 29 czerwca 2022    |   
 • Informacja

  Informacja

 • Informacja

  Informacja

 • Ostrzeżenie metorologiczne

  Ostrzeżenie metorologiczne

 • Zakończenie roku szkolnego

  Zakończenie roku szkolnego

 • Informacja

  Informacja

program pos banner ogolny 750x200

Aktualności

Kolejne umowy na przebudowę dróg podpisane

IMG 4351Powiat Opolski pozyskał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na kompleksowy remont ciągów drogowych przebiegających tym razem przez gminę Józefów Nad Wisłą. Inwestycja realizowana będzie w miejscowościach Niesiołowice, Nietrzeba oraz Chruślina, Spławy do Studniska.
Całkowita wartość zadania to 8,7 mln złotych. Remontowany będzie odcinek o długości 8,4 km. Planowane zakończenie inwestycji czerwiec 2023 r.
W uroczystości wzięli udział : Starosta Opolski Dariusz Piotrowski, z-ca Burmistrza Józefowa nad Wisłą Adam Rędzia, radni powiatowi Agnieszka Drozd-Bownik, Iwona Giza, Paweł Grabek, radni gminni, sołtysi z okolicznych miejscowości oraz mieszkańcy.

Tempo w jakim realizujemy remonty dróg w powiecie jest zadowalające, a wszystko po  to, by poprawić jakość dróg i komfort podróżowania. Przede wszystkim zależy nam na zwiększeniu bezpieczeństwa pieszych i kierowców. Przebudowa dróg powiatowych na terenie Powiatu Opolskiego” dofinansowana jest z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg Inwestycja współfinansowana jest także przez gminę Józefów Nad Wisłą mówi Starosta Opolski Dariusz Piotrowski.
Dziękuję za inwestycję i mam nadzieję, że uda się ją bezproblemowo ukończyć. Droga powiatowa jest w fatalnym stanie. Ze względu na duże natężenie ruchu na tym odcinku związanym z przejazdami pojazdów osobowych jak i maszyn rolniczych remont był konieczny. Mam nadzieję, że realizacja zadania poprawi bezpieczeństwo na drodze i komfort mieszkańców mówi Zastępca Burmistrza Adam Rędzia.
Jako mieszkaniec Niesiołowic jestem niezmiernie wdzięczny za tę inwestycję. Droga ta jest obecnie w opłakanym stanie. Ostatnie zimy sprawiły, że nawierzchnia uległa zniszczeniu. Remont nawierzchni, a w zasadzie budowa od podstaw dróg w Niesiołowicach i Spławach w znacznym stopniu poprawi komfort podróżowania, a także bezpieczeństwo na drodze. Długo czekaliśmy na ten moment. Z nadzieją spoglądamy w przyszłość ciesząc się z tego, że wkrótce będziemy jeździć nową drogą za co z całego serca dziękujemy mówi Naczelnik Wydziału Komunikacji Piotr Kocon.

IMG 4387

IMG 4358

IMG 4352

ktd

fb

ogp

rfrd

TABLICA 2 CZYSTA

fil

tablica fundusz orlik 80x120

Elektroniczny Dziennik Ustaw

Frame 45

Przydatne Linki

Dowód Rejestracyjny

Prawo jazdy

historia_pojazdu1

cepik


obywatel

budowlane abc

zbiorki

PCZK ostrzega

 Prognoza pogody   rso pr

 ikona4 wczk