Aktualności
Dzisiaj jest 27 maja 2020    |   
Lubelska e-spiżarnia

Lubelska e-spiżarnia

Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli uruchamia na swojej stronie internetowej...

Rozkład jazdy busów

Rozkład jazdy busów

Rozkład jazdy busów w powiecie opolskim - aktualizacja 25 maja 2020 rok - godz.: 11:00...

Akcja Resort Sprawiedliwości Pomaga

Akcja "Resort Sprawiedliwości Pomaga"

1500 sztuk maseczek ochronnych trafi do mieszkańców Opola Lubelskiego. Dyrektor Zakładu...

50 tysięcy złotych dla Powiatowego Centrum Zdrowia w Opolu Lubelskim

50 tysięcy złotych dla Powiatowego Centrum Zdrowia w Opolu Lubelskim

Poseł na Sejm RP Jan Kanthak spotkał się dzisiaj w Opolu Lubelskim ze Starostą Opolskim Dariuszem...

 • Dzień Samorządu Terytorialnego

  Dzień Samorządu Terytorialnego

 • Lubelska e-spiżarnia

  Lubelska e-spiżarnia

 • Rozkład jazdy busów

  Rozkład jazdy busów

 • Akcja Resort Sprawiedliwości Pomaga

  Akcja "Resort Sprawiedliwości Pomaga"

 • 50 tysięcy złotych dla Powiatowego Centrum Zdrowia w Opolu Lubelskim

  50 tysięcy złotych dla Powiatowego Centrum...

program pos banner ogolny 750x200

Aktualności

Doroczny Powiatowy Opłatek Ludowy


Występy artystyczne20 stycznia w Łaziskach na wspólnym świętowaniu spotkało się ponad 150 ludowców i sympatyków Polskiego Stronnictwa Ludowego z terenu powiatu opolskiego. Była Msza Święta w łaziskiej kaplicy, występy lokalnych artystów, łamanie się opłatkiem i iście świąteczny poczęstunek.Tak liczną grupę przedstawicieli władz lokalnych, instytucji wbrew pozorom nie tylko o charakterze rolniczym, lecz także charytatywnym, oświatowym, społecznym oraz o profilu biznesowym, bankowym, nie sposób było pomieścić w przyszkolnych aulach, salkach gimnastycznych czy też lokalnych remizach. Miejscem tegorocznego spotkania była nowoczesna sala sportowa przy Gimnazjum w Łaziskach oddana do użytku w minionym roku.

Opłatek Ludowy w ŁaziskachZanim jednak goście przemieścili się na teren gimnazjum w pobliskiej kaplicy odbyła się uroczysta Msza Święta, którą odprawili ks. Jerzy Hanaj – proboszcz parafii w Zagłobie oraz ks. Krzysztof Kozak proboszcz parafii w Opolu Lubelskim. To z jego ust podczas wygłoszonej homilii padło pod adresem świętującej organizacji, wiele ciepłych słów. Wasze Stronnictwo zawsze wspierało i było blisko instytucji Kościoła, broniło wiary katolickiej i polskich tradycji – mówił ks. Kozak. W homilii, w której oparł się o historię króla Salomona przypominał o cnotach jakie winny charakteryzować ludzi sprawujących jakąkolwiek władzę tj. mądrość, roztropność a przede wszystkim odpowiedzialność.

W części artystycznej zebrani obejrzeli występ Zespołu Folklorystycznego „Powiśle”, montaż słowno-muzyczny przygotowany przez gimnazjalistów oraz występ Zespołu Tanecznego „Wisełka”.

Organizatorami uroczystości świąteczno – noworocznych obok Zarządu Powiatowego PSL w Opolu Lubelskim oraz Zarządu Gminnego PSL w Łaziskach byli także gospodarze Gminy Łaziska: wójt – Roman Radzikowski oraz Henryk Kołodziejczyk – przewodniczący rady gminy. Podczas powitań jako reprezentant gminy, wójt Radzikowski nie omieszkał szeroko opisać jej walorów i atrakcji, a także osiągnięć lokalnego samorządu. Wśród wielu gości, którzy z nieukrywaną satysfakcją przybyli na spotkanie do – jak sami wspominają – zaprzyjaźnionego powiatu, swoimi refleksjami dotyczącymi głównie spraw związanych z rolnictwem oraz samorządnością na poziomie centralnym oraz w województwie lubelskim podzielili się poseł na Sejm RP – Jan Łopata oraz były Marszałek Województwa Lubelskiego, obecnie radny Sejmiku Wojewódzkiego – Edward Wojtas.

To bardzo cenne, kiedy przedstawiciele władz wyższego szczebla swoją przychylność i sympatię do regionu okazują nie tylko w przeddzień wyborów lecz stale, bez względu na okoliczności, a ich efekty realnie przekładają się choćby na rozwój infrastruktury lokalnej.

Spotkanie było również okazją do podsumowań i podziękowań. Za bardzo dobry wynik wyborczy PSL w powiecie opolskim wszystkim członkom oraz sympatykom Stronnictwa podziękował prezes organizacji powiatowej – Zenon Rodzik (po raz trzeci wybrany przez wyborców do Rady Powiatu a przez Radę na Starostę Opolskiego). Do wyborów odniósł się także prezes Zarządu Wojewódzkiego PSL w Lublinie – Edward Wojtas, który z satysfakcją wyliczał ponad 80-ciu wójtów i burmistrzów oraz kilkunastu starostów w województwie lubelskim, którzy uzyskali mandaty z listy KW PSL dzięki całej rzeszy zaangażowanych w wybory sympatyków i członków partii. 

Łukasz Król

geportal
geobid

rodo

Logo SIP

EEA and Norway grants logo

Licznik odwiedzin

Wszystkich wizyt1242974

Twoje IP 34.238.190.122 środa, 27.05.2020

Logo Wspieraj Lokalnie

Transmisja Sesji Rady Powiatu

youtube

aaalogoInformujemy, że w Wydziale Komunikacji, Transportu i Drogownictwa zapisy interesantów prowadzone są wyłącznie za pomocą systemu kolejkowego.

Osoby zarejestrowane w systemie kolejkowym przyjmowane są wyłącznie z wypełnionym wcześniej wnioskiem  (przykładowe wzóry w załączeniu).

Prosimy o punktualne przybycie do urzędu !!!
W przypadku nieobecności interesanta w wyznaczonym przez system dniu i godzinie, nie zostanie on przyjęty, a w jego miejsce obsłużona zostanie kolejna osoba z kolejki.

Termin wizyty musi zostać potwierdzony do 1 godziny, od zarezerwowania wizyty poprzez wejście w link wysłany na adres e-mail. Po tym czasie rezerwacja niepotwierdzona PRZEPADA.

Ze względów bezpieczeństwa zalecamy Państwu dokonywanie płatności w formie bezgotówkowej za pomocą terminali płatniczych dostępnych na wszystkich stanowiskach pracy w Wydziale Komunikacji, Transportu i Drogownictwa.

Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Opolu Lubelskim nadal realizować będzie wnioski składane drogą pocztową, elektroniczną. W sprawach nie wymagających osobistego stawiennictwa w urzędzie prosimy o korzystanie z tych form komunikacji.

Wnioski i dokumenty do pobrania
Numer kontaktowy do Wydziału - 81 827 61 19
Wykaz telefonów
Numery rachunków – Wydział Komunikacji, Transportu i Drogownictwa
                                                                                   Starosta Opolski
                                                                                  Dariusz Piotrowski

deklaracja

ktd

kor2

Elektroniczny Dziennik Ustaw

fb

Przydatne Linki

Dowód Rejestracyjny

Prawo jazdy

historia_pojazdu1

cepik


obywatel

budowlane abc

gn

zbiorki

PCZK ostrzega

 

pogodynka

rso pr

 

 

 

 

ikona4 wczk