Aktualności
Dzisiaj jest 19 lipca 2019    |   
X Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP

X Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP

7 lipca br. na boisku sportowym w Józefowie nad Wisłą odbyły się X Powiatowe Zawody...

Urlop Powiatowego Rzecznika Praw Konsumenta

Urlop Powiatowego Rzecznika Praw Konsumenta

Z uwagi na urlop Powiatowego Rzecznika Konsumentów w dniach od 5 do 23 sierpnia 2019 r....

 • Jubileusz 75-lecia UMCS

  Jubileusz 75-lecia UMCS

 • Nowy zawód- nowe możliwości

  "Nowy zawód- nowe możliwości"

 • Zaproszenie na wystawę fotografii Magdaleny Kramek

  Zaproszenie na wystawę fotografii Magdaleny Kramek

 • X Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP

  X Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP

 • Urlop Powiatowego Rzecznika Praw Konsumenta

  Urlop Powiatowego Rzecznika Praw Konsumenta

program pos banner ogolny 750x200

Aktualności

"Promyk Dnia" dla dzieci !

Kamień, 21 czerwca 2007 r. – Dziś w Kamieniu w Gminie Łaziska została otwarta pierwsza świetlica środowiskowa „Promyk Dnia” dla dzieci z okolicznych miejscowości. Jest to inicjatywa Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Chrześcijańskich Organizacji Wiejskich i firmy GlaxoSmithKline. Świetlica będzie prowadzić specjalny program edukacyjny, którego celem jest działanie na rzecz ograniczania wykluczenia społecznego oraz wyrównania szans u dzieci z terenów wiejskich i małych miast województwa lubelskiego.

Dziś w Kamieniu nastąpiło uroczyste otwarcie pierwszej świetlicy środowiskowej „Promyk Dnia” w tej okolicy, do której uczęszczać będą mogły dzieci z pobliskich miejscowości. Jest ona pilotażową placówką tego typu stworzoną przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Chrześcijańskich Organizacji Wiejskich w Warszawie, firmę GlaxoSmithKline i lokalnego partnera - Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Starszych w Opolu Lubelskim. W najbliższych miesiącach w innych miejscowościach będą powstawać na tzw. ścianie wschodniej kolejne tego typu placówki.
Świetlice środowiskowe „Promyk Dnia”, powstaną w ramach programu filantropijnego firmy GlaxoSmithKline, którego operatorem będzie Ogólnopolskie Stowarzyszenie Chrześcijańskich Organizacji Wiejskich w Warszawie. Celem programu jest działanie na rzecz ograniczania wykluczenia społecznego oraz wyrównania szans u dzieci z terenów wiejskich i małych miast Polski wschodniej, w tym woj. lubelskiego poprzez stworzenie sieci świetlic środowiskowych. „Dzieci z terenów wiejskich i małych miasteczek mają gorszy dostęp do narzędzi edukacyjnych, promocji zdrowia i możliwości rozwoju niż ich rówieśnicy z miast. To sprawia, że mają trudniejszy start w życie. Chcemy, by dzięki działalności świetlic środowiskowych te dysproporcje były zmniejszane, a dzieci dostały szansę na lepszą przyszłość.” – mówi Marek Hołubicki prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Chrześcijańskich Organizacji Wiejskich, operatora programu i sieci świetlic środowiskowych „Promyk Dnia”. Placówki prowadzić będą specjalny program kształcenia, promujący bezpieczeństwo dzieci na terenach wiejskich, ich rozwój umysłowy i fizyczny oraz edukację zdrowotną. Na ten cel GlaxoSmithKline przekaże w ciągu najbliższych trzech lat subwencję w wysokości 300 tys. funtów, czyli blisko 1,7 mln zł. „Zainicjowanie programu przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu dzieci z terenów wiejskich przez GlaxoSmithKline to tylko pierwszy krok. Tworzenie lepszej przyszłości dla tych dzieci to nasza wspólna odpowiedzialność – sektora biznesu, organizacji pozarządowych, społeczności lokalnej oraz władz centralnych i samorządowych. Sukces tej inicjatywy i lepsze jutro dzieci zależy od rzeczywistego zaangażowania się w realizację programu wszystkich tych partnerów. ” – mówi Cameron Marshall, prezes firmy GlaxoSmithKline. Operator programu i sieci świetlic - Ogólnopolskie Stowarzyszenie Chrześcijańskich Organizacji Wiejskich oraz lokalni partnerzy, prowadzący placówki, będą odpowiedzialni za wdrożenie programu edukacyjnego oraz pozyskiwanie dodatkowych, zewnętrznych źródeł finansowania, m.in. funduszy unijnych.
Świetlica środowiskowa „Promyk Dnia” w Kamieniu, mieszcząca się w budynku Szkoły Podstawowej, rozpocznie swoją pracę już w poniedziałek 25 czerwca br. Będzie prowadzić zajęcia codziennie. Placówka została wyposażona w stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu, książki, gry i materiały edukacyjne. „Cieszymy się, że „Promyk Dnia” został uruchomiony jeszcze w czerwcu. Dzięki temu już nadchodzące dwa miesiące wakacji będą mogły być wykorzystane na rozwój naszych dzieci. Nie zmarnujemy żadnego dnia.” – powiedział Andrzej Pielach, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Starszych, prowadzącego placówkę w Kamieniu. 
„Promyk Dnia” w Kamieniu jest pilotażową placówką, stworzoną w ramach programu na rzecz ograniczania wykluczenia społecznego oraz wyrównania szans u dzieci z terenów wiejskich i małych miast Polski wschodniej. Program został zainicjowany przez firmę GlaxoSmithKline, największego inwestora w polskim przemyśle farmaceutycznym. W ramach akcji, której operatorem jest Ogólnopolskie Stowarzyszenie Chrześcijańskich Organizacji Wiejskich, w nadchodzących miesiącach powstanie sieć świetlic środowiskowych „Promyk Dnia” w miejscowościach Polski wschodniej. Poszczególne placówki, prowadzone przez lokalnych partnerów, wdrożą i realizować będą ujednolicony program edukacyjny, promujący bezpieczeństwo dzieci na terenach wiejskich, ich rozwój umysłowy i fizyczny oraz edukację zdrowotną.

Elektroniczny Dziennik Ustaw

fb

Przydatne Linki

Dowód Rejestracyjny

Prawo jazdy

historia_pojazdu1

cepik


obywatel

budowlane abc

gn

zbiorki

PCZK ostrzega

 Mapa zagrożeń na drogach wojewódzkich Lubelszczyzny ISOK Logo

pogodynka

rso pr

 

 

 

 

ikona4 wczk