Aktualności
Dzisiaj jest 20 lutego 2020    |   
Bezpłatny program do rozliczeń PIT – wspieraj lokalne organizacje pożytku publicznego!

Bezpłatny program do rozliczeń PIT – wspieraj lokalne organizacje pożytku publicznego!

W związku z przystąpieniem przez Starostwo Powiatowe w Opolu Lubelskim do projektu...

Zapytanie ofertowe

Zapytanie ofertowe

Powiat Opolski zwraca się z prośbą o przedstawienie oferty na "Wykonanie czynności...

Spotkanie w sprawie inwestycji drogowych w Powiecie Opolskim

Spotkanie w sprawie inwestycji drogowych w Powiecie Opolskim

W dniu 14 lutego 2020 roku w Starostwie Powiatowym odbyło się spotkanie robocze poświęcone...

Prawie 300 tysięcy złotych dla Kół Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszeń Kobiet

Prawie 300 tysięcy złotych dla Kół Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszeń Kobiet

W dniu 13 lutego w Opolu Lubelskim miało miejsce uroczyste podpisanie i wręczenie umów...

 • Bezpłatny program do rozliczeń PIT – wspieraj lokalne organizacje pożytku publicznego!

  Bezpłatny program do rozliczeń PIT – wspieraj...

 • Zapytanie ofertowe

  Zapytanie ofertowe

 • Ostrzeżenie meteorologiczne

  Ostrzeżenie meteorologiczne

 • Spotkanie w sprawie inwestycji drogowych w Powiecie Opolskim

  Spotkanie w sprawie inwestycji drogowych w...

 • Prawie 300 tysięcy złotych dla Kół Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszeń Kobiet

  Prawie 300 tysięcy złotych dla Kół Gospodyń...

program pos banner ogolny 750x200

Aktualności

Broń się nie trać wiary

foto12 września 2007 roku zostały zorganizowane przez Starostwo Powiatowe dwa koncerty Piotra Lubertowicza. Pierwszy w Zespole Szkół Technicznych w Poniatowej, drugi w kinie „Opolanka” w Opolu Lubelskim. Występy adresowane były do młodzieży szkół ponadpodstawowych. Ich zadaniem było ostrzeganie przed zagrożeniami i patologią społeczną.

Przedsięwzięcie finansowane było ze środków Wydziału Zdrowia Starostwa Powiatowego w ramach działań profilaktycznych zmierzających do przeciwdziałania zagrożeniom społecznym: alkoholizmowi i narkomanii.
Starosta Opolski Pan Zenon Rodzik przypomniał nauczycielom i zebranej młodzieży, że Powiat Opolski od 2005 roku uczestniczy w ogólnopolskiej kampanii antynarkotykowej organizowanej przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii. Wspólnie z placówkami oświatowymi, Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną, organizacjami pozarządowymi oraz innymi instytucjami bierze udział w akcjach promujących zdrowie (konferencje antynarkotykowe: „Bliżej siebie – dalej od narkotyków” i „Szkodliwość zażywania narkotyków”; konkursy plastyczne i wiedzowe: „Bliżej siebie dalej od nałogów”, „Stop uzależnieniom”). Przeprowadzone zostały też badania wśród młodzieży szkół gimnazjalnych i średnich na temat używania substancji psychoaktywnych oraz stykania się z przemocą.
Powiat Opolski zafundował uczniom wszystkich szkół średnich wyjątkową ucztę duchową, jeśli tak można nazwać to spotkanie. A cóż to było za spotkanie i jaki cel mu przyświecał?
Otóż gościliśmy znanego muzyka, kompozytora i gitarzystę Piotra „Lupi” Lubertowicza. Postać związaną z polską sceną bluesową i rockową, laureata wielu znanych festiwali, jak choćby Rawa Blues, Węgorzewo, Jarocin, uczestnika takich wydarzeń kulturalnych, jak WOŚP czy Inwazja Mocy RMF FM. „Lupi” koncertował z zespołami: Dżem, Nocna Zmiana Bluesa, Monkey Business i Chłopcy z Placu Broni. Tworzył i występował z Jackiem Dewódzkim i Krzysztofem Ścierańskim oraz z gwiazdami amerykańskiego bluesa Carlosem Johnsonem i Louisianą Red. Po ciężkiej chorobie powrócił na scenę w lipcu 2003 roku….
Właśnie, po ciężkiej chorobie. Jaka była ta choroba, czego dotyczyła: ciała czy duszy? Nie są to proste pytania, a odpowiedzi na nie są znacznie bardziej skomplikowane, niż wydawałoby się niejednemu znawcy tematu. Ta choroba to niebezpieczeństwa i pokusy czyhające na nas w samotnym, zestresowanym życiu oraz wszelkie tego konsekwencje, czyli pościg za pieniądzem, przemoc i najgorsze  - narkomania, alkoholizm.
Piotr Lubertowicz w swoim życiu przeszedł te wszystkie ścieżki, które wabią nas i obiecują rozkosze, a w konsekwencji odcinają nas od rzeczywistości, od realnego życia, problemów, pasji i zainteresowań. Na swoim własnym przykładzie „Lupi” pokazuje młodym ludziom, jak łatwo można wpaść w uzależnienie i jak niewiele można zrobić dla człowieka uzależnionego, jeśli on sam tego nie chce. Prowokuje własnymi przykładami do zastanowienia się nad sensem i jakością naszego osobistego życia.
Spotkanie było przeplatane rozmową z młodzieżą i rockową muzyką. Sama muzyka i jej wykonanie miało niecodzienną, formę. „Lupi” pokazał niełatwą sztukę gry na gitarze na plecach, a także gry z użyciem szklanki. Nie to jednak było istotą koncertu. To tylko miało uatrakcyjnić formę występu i przekonać młodego odbiorcę, że jeśli bardzo się czegoś pragnie, to cierpliwością i wytrwałością osiągnie się każdy cel.
Koncert i zwierzenia Piotra „Lupi” Lubertowicza (byłego narkomana i alkoholika) pod hasłem „Broń się, nie trać wiary” to przesłanie dla młodzieży i ostrzeżenie, jak tragiczne są skutki każdego nałogu, a w szczególności narkomanii.

foto_3foto_1foto_1Wydział EKS

Elektroniczny Dziennik Ustaw

fb

Przydatne Linki

Dowód Rejestracyjny

Prawo jazdy

historia_pojazdu1

cepik


obywatel

budowlane abc

gn

zbiorki

PCZK ostrzega

 

pogodynka

rso pr

 

 

 

 

ikona4 wczk