Aktualności
Dzisiaj jest 17 czerwca 2019    |   
Zasady zachowania się podczas burz i nawałnic

Zasady zachowania się podczas burz i nawałnic

W związku z prognozowanym występowaniem burz z opadami deszczu miejscami od 30 mm do 40 mm,...

Nabór pracodawców oferujących miejsca staży zawodowych dla uczniów Zespołu Szkół w Poniatowej

Nabór pracodawców oferujących miejsca staży zawodowych dla uczniów Zespołu Szkół w Poniatowej

Nabór pracodawców oferujących miejsca staży zawodowych dla uczniów Zespołu Szkół w Poniatowej -...

 • Bezpłatna mammografia w technologii cyfrowej

  Bezpłatna mammografia w technologii cyfrowej

 • Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 41

  Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 41

 • Zasady zachowania się podczas burz i nawałnic

  Zasady zachowania się podczas burz i nawałnic

 • Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 61

  Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 61

 • Nabór pracodawców oferujących miejsca staży zawodowych dla uczniów Zespołu Szkół w Poniatowej

  Nabór pracodawców oferujących miejsca staży...

program pos banner ogolny 750x200

Aktualności

112 w ważnej sprawie - nie używaj przy zabawie

foto
Taki był tytuł X Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego zorganizowanego w tym roku przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej przy współudziale Wydziałów Zarządzania Kryzysowego Urzędów Wojewódzkich. Adresatami konkursu były dzieci oraz młodzież szkolna a celem przewodnim - utrwalenie wiedzy o najważniejszym numerze alarmowym – 112 - wprowadzonym na wypadek wszelkiego rodzaju zagrożeń oraz rozbudzenie świadomości, jak wiele złego może spowodować bezmyślne i niecelowe korzystanie z tego numeru.
  
   Dotychczas w razie pożaru dzwoniliśmy do straży, przy nagłym zachorowaniu – do pogotowia ratunkowego a w przypadku zakłócenia ładu i porządku lub wypadku drogowego – na policję. Obecnie wszystkie rodzaje zagrożeń możemy zgłaszać na ten sam numer alarmowy, co jest znacznym ułatwieniem i niweluje konieczność samodzielnego oceniania, jaki rodzaj zagrożenia wystąpił. Tym bardziej, że zagrożenia często się łączą.
   Na powiatowy szczebel X Edycji Konkursu wpłynęło wiele interesujących prac plastycznych, które zostały podzielone na cztery kategorie wiekowe. Komisja konkursowa w każdej grupie wyróżniła 5 prac (wyjątek stanowi grupa czwarta – osoby niepełnosprawne – gdzie wytypowano sześć prac plastycznych) i zakwalifikowała je do eliminacji szczebla wojewódzkiego.
   Wśród najmłodszych – dzieci od 6 do 8 lat - na szczebel wojewódzki zostały wysłane prace Jakuba Bieleckiego i Jakuba Pióro ze szkoły w Kamieniu, Igi Dudek z Chodla, Agaty Drąg z Wilkowa i Karoliny Świerkosz z Kępy Piotrawińskiej.
   W przedziale od 9 do 12 lat za najciekawsze zostały uznane prace Kamila Suchowolska i Wiktorii Chmiel z Józefowa nad Wisłą (dzieło wspólne), Mateusza Tarkowskiego ze Słotwin, Rafała Wójcickiego i Weroniki Pernak z Kamienia oraz Karoliny Adamskiej z Kępy Piotrawińskiej.
   Najwięcej prac pochodziło od młodzieży w wieku 13 – 16 lat. Jurorzy zakwalifikowali na szczebel wojewódzki prace Agaty Kulig, Jarosława Chojnackiego i Marzeny Mędrek z Karczmisk oraz Mariusz Michalaka i Mirosława Orła z Chodla.
   Z grupy dzieci i młodzieży niepełnosprawnej na etap wojewódzki zostały wysłane prace Iwony i Joanny Kuś, Moniki Gajewskiej, Beaty Dzik, Marii Szewczyk ze Specjalnego środka Szkolno – Wychowawczego w Karczmiskach oraz Weroniki Mroczkowskiej ze Szkoły Podstawowej w Kępie Piotrawińskiej.
   Przy ocenie prac plastycznych pod uwagę poza walorami artystycznymi (różnymi dla różnych grup wiekowych) kierowano się treścią merytoryczną i przesłaniem, które stanowiło tytuł konkursu: „112 w ważnej sprawie – nie używaj przy zabawie”.
foto foto foto


foto foto

Elektroniczny Dziennik Ustaw

fb

Przydatne Linki

Dowód Rejestracyjny

Prawo jazdy

historia_pojazdu1

cepik


obywatel

budowlane abc

gn

zbiorki

PCZK ostrzega

 Mapa zagrożeń na drogach wojewódzkich Lubelszczyzny ISOK Logo

pogodynka

rso pr

 

 

 

 

ikona4 wczk