Aktualności
Dzisiaj jest 9 lipca 2020    |   
Druga edycja Bitwy o wozy!

Druga edycja Bitwy o wozy!

Zapraszamy mieszkańców gmin powiatu opolskiego do oddania swojego głosu w II turze...

Komunikat od Nadwiślańskiej Kolejki Wąskotorowej

Komunikat od Nadwiślańskiej Kolejki Wąskotorowej

Uwaga !!! W związku z obecną sytuacją informujemy iż sezon turystyczny oraz przejazdy kolejką...

OSP w Kowali Pierwszej będzie miała nowy samochód strażacki

OSP w Kowali Pierwszej będzie miała nowy samochód strażacki

Ochotnicza Straż Pożarna w Kowali Pierwszej, w gminie Poniatowa to kolejna jednostka z powiatu...

Nowy numer Opolskiej Gazety Powiatowej

Nowy numer Opolskiej Gazety Powiatowej

Opolska Gazeta Powiatowa do pobrania tutaj

Konkurs dla dzieci rolników

Konkurs dla dzieci rolników

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Placówka Terenowa w Opolu Lubelskim informuje,...

 • Druga edycja Bitwy o wozy!

  Druga edycja Bitwy o wozy!

 • Komunikat od Nadwiślańskiej Kolejki Wąskotorowej

  Komunikat od Nadwiślańskiej Kolejki Wąskotorowej

 • OSP w Kowali Pierwszej będzie miała nowy samochód strażacki

  OSP w Kowali Pierwszej będzie miała nowy...

 • Nowy numer Opolskiej Gazety Powiatowej

  Nowy numer Opolskiej Gazety Powiatowej

 • Konkurs dla dzieci rolników

  Konkurs dla dzieci rolników

program pos banner ogolny 750x200

Aktualności

"Śladami II Wojny Światowej po Powiecie Opolskim"

Podsumowano i wyłoniono laureatów IV edycji Powiatowego Konkursu Wiedzy z cyklu „Ocalić od zapomnienia pod hasłem Śladami II wojny światowej po powiecie opolskim” organizowanego przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Opolu Lubelskim dla młodzieży szkół średnich. 18 grudnia 2009 roku w sali Muzeum Regionalnego w Kluczkowicach, drużyny reprezentujące szkoły średnie naszego powiatu stanęły do rywalizacji o Puchar i Nagrodę Starosty Opolskiego.
  
   Do realizacji zadań konkursowych zgłosiło się sześć szkół. Młodzież szkolna pod kierunkiem nauczycieli i opiekunów, w okresie od września do grudnia 2009 roku realizowała zadania konkursowe, zawarte w regulaminie. Konkurs przebiegał dwuetapowo.
   Pierwsze zadanie polegało na wykonaniu pracy indywidualnej w formie prezentacji multimedialnej lub albumu fotograficznego z opisem.
   Drugie zadanie to prezentacja wiedzy trzyosobowej drużyny reprezentującej swoją szkołę, podczas imprezy finałowej 18.12.2009 roku.
   Do finału powiatowego wpłynęło 28 prac indywidualnych, z którymi zapoznała się komisja konkursowa. Ogółem w kategorii prac indywidualnych przyznano szesnaście nagród i wyróżnień. W kategorii prac multimedialnych, nagrody przyznano:

I miejsce dla:
Piotra Pietrasa z Zespołu Szkół Technicznych w Poniatowej za pracę pt. „ Pomniki”, wykonaną pod kierunkiem pani Małgorzaty Wiśniewskiej i Moniki Kupisz uczennicy LO w Józefowie nad Wisłą za pracę pt. „Anna Żelechowska- Puchajda WSPOMNIENIA”, praca wykonana pod kierunkiem pani Jolanty Jurak i pana Sławomira Majchera.

II miejsce dla:
Bartosza Szweda ucznia Technikum Ogrodniczego w Kluczkowicach - ZSZ im. S. Konarskiego w Opolu Lubelskim, za pracę pt „Śladami II wojny światowej”. Praca została wykonana pod kierunkiem pani Edyty Kubiś, Anety Rak i Bożeny Świech.
Pawła Mokosza ucznia LO w Józefowie nad Wisłą, za pracę pt. „ Historię śmierci ojca - wspomina córka Anna”.

III miejsce zdobyli:
Paweł Rożek uczeń Zespołu Szkół Technicznych w Poniatowej, za pracę pt. ”Hitlerowski obóz pracy w Poniatowej” oraz Joanna Pietras uczennica Zespołu Szkół w Chodlu, za pracę pt. „Powrót do przeszłości”, wykonaną pod kierunkiem pani Urszuli Furtak.Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali: Jarosław Zięba oraz Karolina Wójcik - uczniowie ZSZ im. Stanisława Konarskiego w Opolu Lubelskim.
  
 W kategorii prac albumowych, komisja postanowiła przyznać:

I miejsce dla:
Adriana Misztala ucznia Technikum Ogrodniczego w Kluczkowiczach ZSZ im. S. Konarskiego w Opolu Lubelskim, za album pt. „Kronika szkoły Powszechnej w Wandalinie”, wykonanej pod kierunkiem pani Edyty Kubiś, Anety Rak i Bożeny Świech.

II miejsce dla:
Agnieszki Piwko uczennicy ZST w Poniatowej, za album pt. „Miejsca pamięci narodowej na terenie powiatu opolskiego”. Praca wykonana pod kierunkiem pani Zofii Peroń i Małgorzaty Wiśniewskiej.
Sylwii Muszyńskiej uczennicy Technikum Ogrodniczego w Kluczkowiczach- ZSZ im. S. Konarskiego w Opolu Lubelskim, za album pt. ”Aby człowiek wiedział, dokąd idzie, musi wiedzieć skąd przychodzi”. Praca przygotowana pod kierunkiem pani Edyty Kubiś, Anety Rak i Bożeny Świech.

III miejsce dla:
Beaty Ziemińskiej – uczennicy Zespołu Szkół w Chodlu , za album pt. „Zaporczycy”. Album wykonany pod kierunkiem opiekuna pani Urszuli Furtak.
Łukasza Kołodzieja , ucznia ZSZ im. St. Konarskiego w Opolu Lubelskim , za album pt. „ Z nieludzkiej ziemi...”. Praca wykonana pod kierunkiem pani Edyty Kubiś.
   Komisja konkursowa w kategorii album przyznała również wyróżnienia, dla  Jarosława Zięby Technikum Ogrodnicze w Kluczkowicach-ZSZ im. St. Konarskiego w Opolu Lubelskim i dla Karoliny Wójcik ZSZ w Opolu Lubelskim.
   Wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni dostali bardzo atrakcyjne nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Opolu Lubelskim.
   W konkurencji drużynowej IV edycji Powiatowego Konkursu Wiedzy z cyklu „Ocalić od zapomnienia pod hasłem Śladami II wojny światowej po powiecie opolskim” zadanie polegało na udzieleniu prawidłowej odpowiedzi na trzy pytania. Komisja po otrzymaniu odpowiedzi i obliczeniu punktacji drużynowej pierwsze miejsce przyznała drużynie Zespołu Szkół Technicznych w Poniatowej.
   Drugie miejsce wywalczyła drużyna Zespołu Szkół w Chodlu, a trzecie, drużyna Technikum Ogrodniczego ZSZ im. Stanisława Konarskiego w Opolu Lubelskim.
   Zwycięskie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary i nagrody, które ufundował i wręczył Starosta Opolski.
   Uczestnicy konkursu podczas imprezy finałowej zapoznali się z bardzo interesującą prezentacją multimedialną poświeconą historii obozu pracy w Poniatowej podczas II wojny światowej, którą zaprezentował prezes Fundacji Ars Vivendi z Poniatowej.
  
Dodatkową atrakcją dla wszystkich uczestników konkursu, nauczycieli i gości zaproszonych było zwiedzanie Muzeum regionalnego w Kluczkowicach oraz wystawy stroików bożonarodzeniowych przygotowanej przez młodzież Technikum Ogrodniczego w Kluczkowicach ZSZ im. St. Konarskiego w Opolu Lubelskim. 
   Tematyka konkursu nawiązywała do 70-tej rocznicy wybuchu II wojny światowej. Intencją organizatorów było ukazanie i przypomnienie młodemu pokoleniu historii, której nam, żyjącym, nie wolno zapomnieć ze względu na tych, którzy w służbie Ojczyzny oddali swoje życie lub doznali koszmaru najokrutniejszej z wojen. Nasze tereny również mają swoich bohaterów, o których tragicznym losie przypominają nam miejsca pamięci narodowej. Mamy nadzieję, że tematyka konkursu zachęciła młode pokolenie do poszukiwania i odkrywania historii i losów swojej rodziny, miejscowości oraz regionu w czasie działań wojennych.
  
Wszystkim uczestnikom konkursu, współorganizatorom oraz fundatorom nagród Powiatowa Biblioteka Publiczna składa gorące podziękowania za zainteresowanie i okazaną pomoc.


                                                                                                         Elżbieta  Żyszkiewicz

geportal
geobid

rodo

Logo SIP

EEA and Norway grants logo

Licznik odwiedzin

Wszystkich wizyt1288144

Twoje IP 3.228.21.204 czwartek, 9.07.2020

Logo Wspieraj Lokalnie

Transmisja Sesji Rady Powiatu

youtube

aaalogoInformujemy, że w Wydziale Komunikacji, Transportu i Drogownictwa zapisy interesantów prowadzone są wyłącznie za pomocą systemu kolejkowego.

Osoby zarejestrowane w systemie kolejkowym przyjmowane są wyłącznie z wypełnionym wcześniej wnioskiem  (przykładowe wzóry w załączeniu).

Prosimy o punktualne przybycie do urzędu !!!
W przypadku nieobecności interesanta w wyznaczonym przez system dniu i godzinie, nie zostanie on przyjęty, a w jego miejsce obsłużona zostanie kolejna osoba z kolejki.

Termin wizyty musi zostać potwierdzony do 1 godziny, od zarezerwowania wizyty poprzez wejście w link wysłany na adres e-mail. Po tym czasie rezerwacja niepotwierdzona PRZEPADA.

Ze względów bezpieczeństwa zalecamy Państwu dokonywanie płatności w formie bezgotówkowej za pomocą terminali płatniczych dostępnych na wszystkich stanowiskach pracy w Wydziale Komunikacji, Transportu i Drogownictwa.

Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Opolu Lubelskim nadal realizować będzie wnioski składane drogą pocztową, elektroniczną. W sprawach nie wymagających osobistego stawiennictwa w urzędzie prosimy o korzystanie z tych form komunikacji.

Wnioski i dokumenty do pobrania
Numer kontaktowy do Wydziału - 81 827 61 19
Wykaz telefonów
Numery rachunków – Wydział Komunikacji, Transportu i Drogownictwa
                                                                                   Starosta Opolski
                                                                                  Dariusz Piotrowski

deklaracja

ktd

Frame 45

kor2

Elektroniczny Dziennik Ustaw

fb

Przydatne Linki

Dowód Rejestracyjny

Prawo jazdy

historia_pojazdu1

cepik


obywatel

budowlane abc

gn

zbiorki

PCZK ostrzega

 

pogodynka

rso pr

 

 

 

 

ikona4 wczk