Aktualności
Dzisiaj jest 23 lutego 2020    |   
Zostań Terytorialsem. 22 batalion lekkiej piechoty w Dęblinie zaprasza w swoje szeregi.

Zostań Terytorialsem. 22 batalion lekkiej piechoty w Dęblinie zaprasza w swoje szeregi.

Wchodzący w skład 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej 22 batalion lekkiej piechoty w...

Nowe radiowozy dla opolskiej policji

Nowe radiowozy dla opolskiej policji

Dzięki współpracy Komendy Powiatowej Policji z lokalnymi samorządami opolska policja...

Bezpłatny program do rozliczeń PIT – wspieraj lokalne organizacje pożytku publicznego!

Bezpłatny program do rozliczeń PIT – wspieraj lokalne organizacje pożytku publicznego!

W związku z przystąpieniem przez Starostwo Powiatowe w Opolu Lubelskim do projektu...

Zapytanie ofertowe

Zapytanie ofertowe

Powiat Opolski zwraca się z prośbą o przedstawienie oferty na "Wykonanie czynności...

 • Zostań Terytorialsem. 22 batalion lekkiej piechoty w Dęblinie zaprasza w swoje szeregi.

  Zostań Terytorialsem. 22 batalion lekkiej...

 • Nowe radiowozy dla opolskiej policji

  Nowe radiowozy dla opolskiej policji

 • Bezpłatny program do rozliczeń PIT – wspieraj lokalne organizacje pożytku publicznego!

  Bezpłatny program do rozliczeń PIT – wspieraj...

 • Zapytanie ofertowe

  Zapytanie ofertowe

 • Ostrzeżenie meteorologiczne

  Ostrzeżenie meteorologiczne

program pos banner ogolny 750x200

Aktualności

Dzień Patrona w Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Konarskiego w Opolu Lubelskim

Dzień Patrona to najważniejsza z uroczystości Kalendarza Szkoły. W bieżącym roku szkolnym obchody święta Patrona, ze względu na termin ferii zimowych, zostały zaplanowane na drugi tydzień lutego. Tradycyjnie obchodzimy Dzień Patrona na pamiątkę dnia nadania Szkole imienia Stanisława Konarskiego 24 lutego 1995 roku. Ksiądz Stanisław Konarski to jeden z czołowych działaczy politycznych i oświatowych czasów stanisławowskich, adresat orderu „Sapere auso… - Temu, który odważył się być mądrym”.

   Obchody święta Patrona podzielone zostały na dwa etapy: przygotowanie i przeprowadzenie konkursów dotyczących osoby Stanisława Konarskiego i jego czasów oraz uroczystość Dnia Patrona. Organizatorzy przygotowali dla uczniów naszej szkoły, szczególnie dla klas pierwszych okolicznościową wystawę poświęconą Stanisławowi Konarskiemu i jego ideom. Uczniowie wszystkich klas mogli wziąć udział w konkursie plastycznym – Portret Patrona Szkoły i konkursie wiedzy o Stanisławie Konarskim. Pracownie i korytarz szkoły ozdobiły konkursowe gazetki ścienne przygotowane przez wszystkie klasy.
12 lutego nadszedł czas na podsumowanie podjętych działań. O godzinie 10.30 rozpoczęliśmy uroczystą akademię poświęconą Stanisławowi Konarskiemu.
Uroczystość składała się z tradycyjnej części oficjalnej: referatu okolicznościowego, montażu słowno-muzycznego, wystąpienia Pana Janusza Goliszka - Dyrektora Szkoły i zaproszonych gości oraz wręczenia nagród i wyróżnień dla uczestników konkursów o Patronie Szkoły. Jak co roku delegacja uczniów złożyła kwiaty przed popiersiem Stanisława Konarskiego.
Drugą część apelu stanowiła inscenizacja teatralna p.t.: „Stanisław Konarski - gość obiadów czwartkowych”. Młodzież naszej szkoły doskonale wcieliła się w role czołowych współpracowników króla Stanisława Augusta Poniatowskiego: Stanisława Konarskiego, Hugo Kołłątaja, Ignacego Krasickiego, Stanisława Trembeckiego, Franciszka Karpińskiego, Adama Naruszewicza, Marcella Bacciarelli oraz Zygmunta Vogla. Kostiumy i scenografia pieknie oddawały atmosferę tamtej epoki, a muzyka, doskonale dobrana i wykonana, wzbogacała inscenizację i wprowadzała w nastrój obiadów czwartkowych. Aktorzy: Bartłomiej Czopek, Krzysztof Dzierżak, Mariusz Lipa, Piotr Jałoszek, Edyta Dwojak, Tomasz Cieplak, Małgorzata Witczak, Konrad Rzeczkowski, Marek Majchrowski, Sławomir Adamczyk, Daniel Sosik, Konrad Rutyna, Mateusz Kwaśniak, Daniel Wosik, Martyna Pyda, Ilona Cięszczyk, Karolina Długosz, Ewelina Majewska, Angelika Sońta, Julia Kobiałka, Monika Nowak przepięknie odegrali swoje role, za co publiczność nagrodziła ich owacją na stojąco.
Wyrazy uznania należą się wszystkim, którzy przygotowywali Dzień Patrona.

Janusz Goliszek

Elektroniczny Dziennik Ustaw

fb

Przydatne Linki

Dowód Rejestracyjny

Prawo jazdy

historia_pojazdu1

cepik


obywatel

budowlane abc

gn

zbiorki

PCZK ostrzega

 

pogodynka

rso pr

 

 

 

 

ikona4 wczk