Aktualności
Dzisiaj jest 20 lutego 2020    |   
Bezpłatny program do rozliczeń PIT – wspieraj lokalne organizacje pożytku publicznego!

Bezpłatny program do rozliczeń PIT – wspieraj lokalne organizacje pożytku publicznego!

W związku z przystąpieniem przez Starostwo Powiatowe w Opolu Lubelskim do projektu...

Zapytanie ofertowe

Zapytanie ofertowe

Powiat Opolski zwraca się z prośbą o przedstawienie oferty na "Wykonanie czynności...

Spotkanie w sprawie inwestycji drogowych w Powiecie Opolskim

Spotkanie w sprawie inwestycji drogowych w Powiecie Opolskim

W dniu 14 lutego 2020 roku w Starostwie Powiatowym odbyło się spotkanie robocze poświęcone...

Prawie 300 tysięcy złotych dla Kół Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszeń Kobiet

Prawie 300 tysięcy złotych dla Kół Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszeń Kobiet

W dniu 13 lutego w Opolu Lubelskim miało miejsce uroczyste podpisanie i wręczenie umów...

 • Bezpłatny program do rozliczeń PIT – wspieraj lokalne organizacje pożytku publicznego!

  Bezpłatny program do rozliczeń PIT – wspieraj...

 • Zapytanie ofertowe

  Zapytanie ofertowe

 • Ostrzeżenie meteorologiczne

  Ostrzeżenie meteorologiczne

 • Spotkanie w sprawie inwestycji drogowych w Powiecie Opolskim

  Spotkanie w sprawie inwestycji drogowych w...

 • Prawie 300 tysięcy złotych dla Kół Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszeń Kobiet

  Prawie 300 tysięcy złotych dla Kół Gospodyń...

program pos banner ogolny 750x200

Aktualności

Dzień Patrona i Drzwi Otwarte w ZS w Chodlu

W dniu 07.03.2011 roku w Zespole Szkół w Chodlu obchodzono uroczystość dnia Patrona szkoły, ks. Piotra Ściegiennego oraz Dzień Otwarty.

Uroczystość ta jest największym wydarzeniem w kalendarzu szkolnym, a pamięć o patronie szkoły płynnie przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. Tak było również w tym roku. W przygotowanie święta zaangażowały się nie tylko klasy starsze. Również przedstawiciele I LO i I TB godnie reprezentowali szkołę promując jej walory.

Jak co roku uroczystość zgromadziła grono zacnych gości: przedstawicieli lokalnych władz, dyrektorów okolicznych gimnazjów, nauczycieli, przyjaciół szkoły, a przede wszystkim młodzież szkół gimnazjalnych, która w najbliższym czasie będzie dokonywać wyboru szkoły ponadgimnazjalnej.

Uroczystość tradycyjnie rozpoczął dyrektor szkoły mgr Janusz Kobiałka, który w wygłoszonych przez siebie słowach zaakcentował, że kierowana przez niego placówka to szkoła niezwykle przyjazna uczniowi, w której panuje atmosfera wzajemnego zrozumienia, a każdy młody człowiek może tu rozwijać swoje pasje, zainteresowania i talenty. Atrakcyjne dla młodych ludzi są też oferowane przez szkołę kierunki kształcenia: liceum ogólnokształcące o profilu uniwersyteckim, technikum o specjalnościach budowlanej i mechanicznej oraz zasadnicza szkoła wielozawodowa. Kierunki kształcenia, które są oferowane w szkole stanowią doskonałe przygotowanie do wyższych studiów bądź umożliwiają podjęcie pracy w zawodach, na które występuje popyt na lokalnym rynku pracy.

Kolejnym elementem uroczystości była drama oparta na fragmentach biografii ks. Piotra Ściegiennego zaprezentowana przez młodzież ZS w Chodlu. Przeniesieni w czasy zaborów mogliśmy obejrzeć prześladowania Polaków, których dopuszczali się zaborcy, ale także poczuć klimat Warszawy, z czasów „Lalki”. Tłem wszystkich wydarzeń były poglądy i przemyślenia ks. Piotra Ściegiennego. Młodzież doskonale wczuła się w klimat czasów, które przecież zna jedynie z lekcji języka polskiego i historii, dostarczając nam tym samym wielu wzruszeń i przypominając jak ważne jest to, że żyjemy w wolnym kraju. Na szczególne podkreślenie zasługuje talent aktorski uczniów i doskonałe odtworzenie scen dramatycznych. Całości dopełniały stroje z epoki i piękna scenografia.

Ostatnim elementem w części oficjalnej było spotkanie w ramach cyklu „Ciekawi ludzie – ludzie sukcesu”. Zaproszenie organizatorów przyjęła Magda Welc - zwyciężczyni programu „Mam talent”.  Nasz gość zaprezentował kilka piosenek oraz udzielił nam wywiadu. Magda ujęła nas wszystkich swoją skromnością i prostolinijnością a zaprezentowane piosenki zostały przez publiczność nagrodzone owacjami.

Kolejną część programu uroczystości stanowiło zwiedzanie szkoły przez gimnazjalistów, których oprowadzali po nich ci, którzy zdecydowali się na naukę w Chodlu, czyli nasi uczniowie.

Mamy nadzieję, że minione święto na długo pozostanie w pamięci wszystkich tych, którzy w nim uczestniczyli, a gimnazjalistów zachęciło do wstępowania w mury naszej szkoły.

Elektroniczny Dziennik Ustaw

fb

Przydatne Linki

Dowód Rejestracyjny

Prawo jazdy

historia_pojazdu1

cepik


obywatel

budowlane abc

gn

zbiorki

PCZK ostrzega

 

pogodynka

rso pr

 

 

 

 

ikona4 wczk