Aktualności
Dzisiaj jest 28 września 2020    |   
Starania o dziesiątki milionów złotych na inwestycje rozpoczęte

Starania o dziesiątki milionów złotych na inwestycje rozpoczęte

W dniu dzisiejszym w Starostwie Powiatowym w Opolu Lubelskim doszło do podpisania listu...

Powiat w budowie - następne etapy

Powiat w budowie - następne etapy

Na różnym etapie realizacji trwają prace inwestycyjne w powiecie opolskim. Rozpoczęły się...

Uroczyste zakończenie inwestycji drogowych realizowanych przez Gminę Opole Lubelskie

Uroczyste zakończenie inwestycji drogowych realizowanych przez Gminę Opole Lubelskie

Przy Szkole Podstawowej w Niezdowie doszło dzisiaj do symbolicznego przecięcia wstęgi z okazji...

Akcja #sadziMY

Akcja #sadziMY

Starosta Opolski Dariusz Piotrowski oraz Burmistrz Opola Lubelskiego Sławomir Plis wzięli udział...

 • Starania o dziesiątki milionów złotych na inwestycje rozpoczęte

  Starania o dziesiątki milionów złotych na...

 • Powiat w budowie - następne etapy

  Powiat w budowie - następne etapy

 • Uroczyste zakończenie inwestycji drogowych realizowanych przez Gminę Opole Lubelskie

  Uroczyste zakończenie inwestycji drogowych...

 • Akcja #sadziMY

  Akcja #sadziMY

 • Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Opolu Lubelskim

  Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora...

program pos banner ogolny 750x200

Aktualności

Dzień Patrona i Drzwi Otwarte w ZS w Chodlu

W dniu 07.03.2011 roku w Zespole Szkół w Chodlu obchodzono uroczystość dnia Patrona szkoły, ks. Piotra Ściegiennego oraz Dzień Otwarty.

Uroczystość ta jest największym wydarzeniem w kalendarzu szkolnym, a pamięć o patronie szkoły płynnie przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. Tak było również w tym roku. W przygotowanie święta zaangażowały się nie tylko klasy starsze. Również przedstawiciele I LO i I TB godnie reprezentowali szkołę promując jej walory.

Jak co roku uroczystość zgromadziła grono zacnych gości: przedstawicieli lokalnych władz, dyrektorów okolicznych gimnazjów, nauczycieli, przyjaciół szkoły, a przede wszystkim młodzież szkół gimnazjalnych, która w najbliższym czasie będzie dokonywać wyboru szkoły ponadgimnazjalnej.

Uroczystość tradycyjnie rozpoczął dyrektor szkoły mgr Janusz Kobiałka, który w wygłoszonych przez siebie słowach zaakcentował, że kierowana przez niego placówka to szkoła niezwykle przyjazna uczniowi, w której panuje atmosfera wzajemnego zrozumienia, a każdy młody człowiek może tu rozwijać swoje pasje, zainteresowania i talenty. Atrakcyjne dla młodych ludzi są też oferowane przez szkołę kierunki kształcenia: liceum ogólnokształcące o profilu uniwersyteckim, technikum o specjalnościach budowlanej i mechanicznej oraz zasadnicza szkoła wielozawodowa. Kierunki kształcenia, które są oferowane w szkole stanowią doskonałe przygotowanie do wyższych studiów bądź umożliwiają podjęcie pracy w zawodach, na które występuje popyt na lokalnym rynku pracy.

Kolejnym elementem uroczystości była drama oparta na fragmentach biografii ks. Piotra Ściegiennego zaprezentowana przez młodzież ZS w Chodlu. Przeniesieni w czasy zaborów mogliśmy obejrzeć prześladowania Polaków, których dopuszczali się zaborcy, ale także poczuć klimat Warszawy, z czasów „Lalki”. Tłem wszystkich wydarzeń były poglądy i przemyślenia ks. Piotra Ściegiennego. Młodzież doskonale wczuła się w klimat czasów, które przecież zna jedynie z lekcji języka polskiego i historii, dostarczając nam tym samym wielu wzruszeń i przypominając jak ważne jest to, że żyjemy w wolnym kraju. Na szczególne podkreślenie zasługuje talent aktorski uczniów i doskonałe odtworzenie scen dramatycznych. Całości dopełniały stroje z epoki i piękna scenografia.

Ostatnim elementem w części oficjalnej było spotkanie w ramach cyklu „Ciekawi ludzie – ludzie sukcesu”. Zaproszenie organizatorów przyjęła Magda Welc - zwyciężczyni programu „Mam talent”.  Nasz gość zaprezentował kilka piosenek oraz udzielił nam wywiadu. Magda ujęła nas wszystkich swoją skromnością i prostolinijnością a zaprezentowane piosenki zostały przez publiczność nagrodzone owacjami.

Kolejną część programu uroczystości stanowiło zwiedzanie szkoły przez gimnazjalistów, których oprowadzali po nich ci, którzy zdecydowali się na naukę w Chodlu, czyli nasi uczniowie.

Mamy nadzieję, że minione święto na długo pozostanie w pamięci wszystkich tych, którzy w nim uczestniczyli, a gimnazjalistów zachęciło do wstępowania w mury naszej szkoły.

ktd

logo fundusz drog samorzadowych

Frame 45

kor2

Elektroniczny Dziennik Ustaw

fb

Przydatne Linki

Dowód Rejestracyjny

Prawo jazdy

historia_pojazdu1

cepik


obywatel

budowlane abc

gn

zbiorki

PCZK ostrzega

 Prognoza pogody   rso pr

 ikona4 wczk