Dzisiaj jest 31 maja 2020    |   

program pos banner ogolny 750x200

Ścieżka przyrodnicza Kleniewo

Ścieżka przyrodnicza

 KLENIEWO

 

 

Kolor: 

zielony, ścieżka przyrodnicza oznaczona w terenie piktogramami na drzewach – biały kwadrat z zielonym paskiem biegnącym po przekątnej z lewego górnego rogu do prawego dolnego.  

Długość: 

3 km, czas przejścia ok. 1,5 godziny

Początek i koniec: 

układ współrzędnych 1992 (EPSG2180) X:372768.02, Y:706289.41, N:51o113.69, E:21o579.89
miejscowość Pomorze, znaki kierunkowe do ścieżki przyrodniczej przy drogach: wojewódzkiej nr 824 (w miejscowości Kazimierzów), drodze powiatowej nr 2611L (w miejscowości Kazimierzów) i drodze gminnej nr 108148L (w miejscowości Pomorze).

Uwagi praktyczne:

Na ścieżkę warto wybrać się w połowie kwietnia w trakcie kwitnienia runa leśnego oraz jesienią kiedy liście drzew i krzewów mienią się pełnią kolorów.

Krótka charakterystyka ścieżki:

Ścieżka przyrodnicza „Kleniewo” rozpoczyna się i kończy obok węzła szlaków rowerowych w miejscowości Pomorze koło Opola Lubelskiego. Dojazd do niej ułatwiają znaki drogowe ustawione w miejscowości Kazimierzów na skrzyżowaniu drogi powiatowej nr 2611L z drogą wojewódzką nr 824 oraz w miejscowości Pomorze. Ścieżka w kształcie pętli, zaczyna się obok wiaty turystycznej nad spiętrzeniem rzeki Chodelki. Poprowadzona jest przez kompleks leśny, wzdłuż lewego brzegu rzeki. Na trasie ustawione są tablice edukacyjne. Znajdziemy na nich informacje o krzewach, drzewach, mieszkańcach lasu oraz o gospodarce leśnej. W połowie trasy nad rozlewiskiem rzeki Chodelki, znajduje się platforma widokowa. Można z niej obserwować ptaki i podziwiać krajobraz.

Opracował:
Jacek Rosły

geportal
geobid

rodo

Logo SIP

EEA and Norway grants logo

Licznik odwiedzin

Wszystkich wizyt1248349

Twoje IP 18.206.187.81 niedziela, 31.05.2020

Logo Wspieraj Lokalnie

Transmisja Sesji Rady Powiatu

youtube

aaalogoInformujemy, że w Wydziale Komunikacji, Transportu i Drogownictwa zapisy interesantów prowadzone są wyłącznie za pomocą systemu kolejkowego.

Osoby zarejestrowane w systemie kolejkowym przyjmowane są wyłącznie z wypełnionym wcześniej wnioskiem  (przykładowe wzóry w załączeniu).

Prosimy o punktualne przybycie do urzędu !!!
W przypadku nieobecności interesanta w wyznaczonym przez system dniu i godzinie, nie zostanie on przyjęty, a w jego miejsce obsłużona zostanie kolejna osoba z kolejki.

Termin wizyty musi zostać potwierdzony do 1 godziny, od zarezerwowania wizyty poprzez wejście w link wysłany na adres e-mail. Po tym czasie rezerwacja niepotwierdzona PRZEPADA.

Ze względów bezpieczeństwa zalecamy Państwu dokonywanie płatności w formie bezgotówkowej za pomocą terminali płatniczych dostępnych na wszystkich stanowiskach pracy w Wydziale Komunikacji, Transportu i Drogownictwa.

Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Opolu Lubelskim nadal realizować będzie wnioski składane drogą pocztową, elektroniczną. W sprawach nie wymagających osobistego stawiennictwa w urzędzie prosimy o korzystanie z tych form komunikacji.

Wnioski i dokumenty do pobrania
Numer kontaktowy do Wydziału - 81 827 61 19
Wykaz telefonów
Numery rachunków – Wydział Komunikacji, Transportu i Drogownictwa
                                                                                   Starosta Opolski
                                                                                  Dariusz Piotrowski

deklaracja

ktd

Frame 45

kor2

Elektroniczny Dziennik Ustaw

fb

Przydatne Linki

Dowód Rejestracyjny

Prawo jazdy

historia_pojazdu1

cepik


obywatel

budowlane abc

gn

zbiorki

PCZK ostrzega

 

pogodynka

rso pr

 

 

 

 

ikona4 wczk