Dzisiaj jest 27 maja 2020    |   

program pos banner ogolny 750x200

Starostowie rozmawiali o projektach strategicznych województwa lubelskiego

W dniu 28 sierpnia br. w Opolu Lubelskim odbyło się posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Lubelskiego. Gospodarzem i współorganizatorem spotkania był Starosta Opolski Zenon Rodzik. W posiedzeniu Konwentu uczestniczyli Starostowie większości powiatów z terenu Województwa Lubelskiego oraz zaproszeni goście.  W gronie tych ostatnich znaleźli się: Poseł do Parlamentu Europejskiego Krzysztof Hetman, Wicewojewoda Lubelski Marian Starownik, Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Michał Cholewa.

Podczas Konwentu debatowano m.in. o znaczeniu dla województwa lubelskiego projektów strategicznych i realizujących strategię regionu.

Wicemarszałek Michał Cholewa przedstawił wykaz przedsięwzięć o priorytetowym znaczeniu dla realizacji celów Strategii Rozwoju Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

Samorząd Województwa Lubelskiego opracował listę 49 najważniejszych projektów, wśród których znalazły się pieniądze na budowę nowych dróg, które połączą się siecią dróg krajowych, remonty szpitali, wyposażenie szkół zawodowych w nowoczesne pracownie i warsztaty i modernizację zasobów geodezyjnych. Tyle przedsięwzięć  powiaty nie byłyby w stanie zrealizować, gdyby nie możliwość dofinansowania ze środków unijnych. 

Podczas Konwentu omawiano również tematy związane ze stanem i perspektywami cyfrowego rozwoju Lubelszczyzny w kontekście wdrażania inteligentnej specjalizacji województwa informatyki i automatyki.

Uczestnicy Konwentu mieli możliwość zapoznać się z projektami zrealizowanymi   w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego  na lata  2007-2013 i przy pomocy finansowej innych źródeł przez  Powiat Opolski mi.in  przejazdu Nadwiślańską Kolejką Wąskotorową.

Aneta Dąbrowska

geportal
geobid

rodo

Logo SIP

EEA and Norway grants logo

Licznik odwiedzin

Wszystkich wizyt1242982

Twoje IP 34.238.190.122 środa, 27.05.2020

Logo Wspieraj Lokalnie

Transmisja Sesji Rady Powiatu

youtube

aaalogoInformujemy, że w Wydziale Komunikacji, Transportu i Drogownictwa zapisy interesantów prowadzone są wyłącznie za pomocą systemu kolejkowego.

Osoby zarejestrowane w systemie kolejkowym przyjmowane są wyłącznie z wypełnionym wcześniej wnioskiem  (przykładowe wzóry w załączeniu).

Prosimy o punktualne przybycie do urzędu !!!
W przypadku nieobecności interesanta w wyznaczonym przez system dniu i godzinie, nie zostanie on przyjęty, a w jego miejsce obsłużona zostanie kolejna osoba z kolejki.

Termin wizyty musi zostać potwierdzony do 1 godziny, od zarezerwowania wizyty poprzez wejście w link wysłany na adres e-mail. Po tym czasie rezerwacja niepotwierdzona PRZEPADA.

Ze względów bezpieczeństwa zalecamy Państwu dokonywanie płatności w formie bezgotówkowej za pomocą terminali płatniczych dostępnych na wszystkich stanowiskach pracy w Wydziale Komunikacji, Transportu i Drogownictwa.

Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Opolu Lubelskim nadal realizować będzie wnioski składane drogą pocztową, elektroniczną. W sprawach nie wymagających osobistego stawiennictwa w urzędzie prosimy o korzystanie z tych form komunikacji.

Wnioski i dokumenty do pobrania
Numer kontaktowy do Wydziału - 81 827 61 19
Wykaz telefonów
Numery rachunków – Wydział Komunikacji, Transportu i Drogownictwa
                                                                                   Starosta Opolski
                                                                                  Dariusz Piotrowski

deklaracja

ktd

kor2

Elektroniczny Dziennik Ustaw

fb

Przydatne Linki

Dowód Rejestracyjny

Prawo jazdy

historia_pojazdu1

cepik


obywatel

budowlane abc

gn

zbiorki

PCZK ostrzega

 

pogodynka

rso pr

 

 

 

 

ikona4 wczk