Dzisiaj jest 31 maja 2020    |   

program pos banner ogolny 750x200

OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA - MIEJSCA PAMIĘCI NARODOWEJ - Wystawa fotograficzna


ocalic_od_zap.jpg

Wystawę zorganizowała w 2004 r. Powiatowa Biblioteka Publiczna w Opolu Lubelskim. Ekspozycja prezentowała znajdujące się na terenie powiatu opolskiego miejsca pamięci narodowej, począwszy od XIX-wiecznych zrywów narodowościowych aż po II wojnę światową. Wystawa stanowiła swoistą lekcję historii regionalnej, utrwalonej w pomnikach, obeliskach, krzyżach i napisach w kamieniu. Upamiętniała wydarzenia zarówno mniej, jak i bardziej znane, a także głównych bohaterów tych wydarzeń.

Bogatą dokumentację zdjęciową wzbogaciły ciekawe opisy, stanowiące fragmenty fachowych opracowań znajdujących się w zbiorach PBP. Ekspozycję tworzyło sześć działów tematycznych: mapa z zaznaczonymi miejscami pamięci narodowej; Powstanie Listopadowe; Powstanie Styczniowe; I wojna światowa; Wojna polsko-bolszewicka; II wojna światowa.
 
Wystawę w ciągu 2 lat obejrzało ponad trzy tysiące osób. Prezentowana była w szkołach i bibliotekach powiatu opolskiego. Towarzyszyło jej ogromne zainteresowanie zwiedzających, a zapisane w kronice podziękowania dla organizatorów świadczą o trafności wyboru tematu.
 
 

geportal
geobid

rodo

Logo SIP

EEA and Norway grants logo

Licznik odwiedzin

Wszystkich wizyt1248250

Twoje IP 18.206.187.81 niedziela, 31.05.2020

Logo Wspieraj Lokalnie

Transmisja Sesji Rady Powiatu

youtube

aaalogoInformujemy, że w Wydziale Komunikacji, Transportu i Drogownictwa zapisy interesantów prowadzone są wyłącznie za pomocą systemu kolejkowego.

Osoby zarejestrowane w systemie kolejkowym przyjmowane są wyłącznie z wypełnionym wcześniej wnioskiem  (przykładowe wzóry w załączeniu).

Prosimy o punktualne przybycie do urzędu !!!
W przypadku nieobecności interesanta w wyznaczonym przez system dniu i godzinie, nie zostanie on przyjęty, a w jego miejsce obsłużona zostanie kolejna osoba z kolejki.

Termin wizyty musi zostać potwierdzony do 1 godziny, od zarezerwowania wizyty poprzez wejście w link wysłany na adres e-mail. Po tym czasie rezerwacja niepotwierdzona PRZEPADA.

Ze względów bezpieczeństwa zalecamy Państwu dokonywanie płatności w formie bezgotówkowej za pomocą terminali płatniczych dostępnych na wszystkich stanowiskach pracy w Wydziale Komunikacji, Transportu i Drogownictwa.

Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Opolu Lubelskim nadal realizować będzie wnioski składane drogą pocztową, elektroniczną. W sprawach nie wymagających osobistego stawiennictwa w urzędzie prosimy o korzystanie z tych form komunikacji.

Wnioski i dokumenty do pobrania
Numer kontaktowy do Wydziału - 81 827 61 19
Wykaz telefonów
Numery rachunków – Wydział Komunikacji, Transportu i Drogownictwa
                                                                                   Starosta Opolski
                                                                                  Dariusz Piotrowski

deklaracja

ktd

Frame 45

kor2

Elektroniczny Dziennik Ustaw

fb

Przydatne Linki

Dowód Rejestracyjny

Prawo jazdy

historia_pojazdu1

cepik


obywatel

budowlane abc

gn

zbiorki

PCZK ostrzega

 

pogodynka

rso pr

 

 

 

 

ikona4 wczk