Dzisiaj jest 26 lutego 2020    |   

program pos banner ogolny 750x200

ZIEMIA RODZINNA - POWIAT OPOLSKI - Wystawa fotograficznaziemia_rodz.jpg

Wystawa zorganizowana została przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Opolu Lubelskim w 2006 r. w ramach wojewódzkiego konkursu „Pamięć Przeszłości”. Głównym założeniem pomysłodawców było propagowanie lokalnych tradycji i dziedzictwa kulturowego powiatu opolskiego.

Na ośmiu tablicach zamieszczone zostały zdjęcia i opisy prezentujące walory przyrodniczo-kulturowe i turystyczne regionu oraz jego bogatą historię. Całość podzielona została na działy: ogólna informacja o powiecie; część historyczna, początki osadnictwa, odkrycia archeologiczne; najciekawsze i najpiękniejsze zabytki; osobliwości przyrodnicze, fauna i flora, pomniki przyrody; życie kulturalne, imprezy cykliczne, zespoły, kapele, biblioteki i ośrodki kultury; atrakcje turystyczne, baza noclegowo-wypoczynkowa, gospodarstwa agroturystyczne; działalność Biblioteki Powiatowej.

Tę wystawę naprawdę warto zobaczyć – zachęca Danuta Sokołowska, dyrektor PBP w Opolu Lub. – gdyż warto przekonać się w jak pięknym zakątku kraju mieszkamy. Wystawa oprócz celów edukacyjnych stanowi również znakomitą formę promocji powiatu – przyznaje Agnieszka Ciekot, szefowa promocji w opolskim Starostwie Powiatowym. Cudze chwalimy, a często swego nie znamy. Warto więc przekonać się jak hojnie obdarzyła nas natura.
Ekspozycja prezentowana była m.in. na: Targach Turystycznych LUBTOUR 2006 w Lublinie; Konferencji Powiatowej ”Ochrona i zachowanie dziedzictwa kulturowego”, Spotkaniu promującym Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Opolskiej, Finale Powiatowego Konkursu Wiedzy o Powiecie w Opolu Lub.; Dniu Bibliotekarza i Pracownika Kultury w Józefowie nad Wisłą; Wojewódzkim Konwencie Zarządów Dróg Powiatowych w Kluczkowicach oraz Festynie „Okaż Serce Sercu” w Karczmiskach.

Obecnie wystawę można oglądać w Liceum Ogólnokształcącym w Opolu Lubelskim. W lutym prezentowana będzie w Gimnazjum w Wilkowie, w marcu pojedzie do Zespołu Szkół w Chodlu, a następnie do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Poniatowej.

Elektroniczny Dziennik Ustaw

fb

Przydatne Linki

Dowód Rejestracyjny

Prawo jazdy

historia_pojazdu1

cepik


obywatel

budowlane abc

gn

zbiorki

PCZK ostrzega

 

pogodynka

rso pr

 

 

 

 

ikona4 wczk