Dzisiaj jest 9 lipca 2020    |   

program pos banner ogolny 750x200

Muzeum Regionalne w Kluczkowicach

Muzeum Regionalne w  Kluczkowicach
Kluczkowice Osiedle 7
24-300 Opole Lubelskie
Tel.: 81 827-10-67 
kom.: 506 111 513
Dyrektor: Jadwiga Religa
 
   Muzeum Regionalne w Kluczkowicach zostało powołane przez Radę Powiatu Opola Lubelskiego w czerwcu 2007 roku (uchwała nr VII/62/07). Siedzibą muzeum jest  zabytkowy klasycystyczny pałac z pierwszej połowy XIX w. Rozbudowa pałacu nastąpiła w latach 80-tych tegoż wieku za czasów ostatnich przedwojennych właścicieli Kluczkowic- Kleniewskich.
   Kluczkowice wchodzące w skład dóbr opolskich, nabył w 1871 roku – Franciszek Kleniewski wraz z synami Władysławem i Janem. W 1872 roku w wyniku podziału dóbr między braćmi, Kluczkowice otrzymał Jan. On to przystąpił do gruntowej rozbudowy pałacu. Prace projektowano budowlane zlecił warszawskiemu arch. Konstantemu Wojciechowskiemu. Projektantami wnętrz byli m. in. Stanisław Witkiewicz (wykonał projekt biblioteki w stylu zakopiańskim), Wojciech Gerson (zaprojektował  świetlicę wraz z wyposażeniem).
Obiekt w stanie nienaruszonym przetrwał do końca II wojny światowej. W 1945 roku dokonano wywłaszczenia właścicieli, a majątek rozparcelowano. Obecnie w obiekcie mieści się Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Konarskiego .
  Na potrzeby muzeum oddano część pomieszczeń pałacowych : bibliotekę, salon, jadalnię, holl i gabinet Jana Kleniewskiego.
  Największą atrakcją Muzeum Regionalnego w Kluczkowicach jest biblioteka w stylu zakopiańskim projektu  Stanisława Witkiewicza.
  W skład struktury organizacyjnej muzeum wchodzą następujące działy:
1.      Dział Prehistorii,
2.      Dział Historii i Historii Kolejnictwa Wąskotorowego;
3.      Dział Etnografii;
4.     Dział Oświatowy.
   Okazały dawny salon z oryginalnymi neoklasycystycznymi obramieniami drzwi i okien, jest miejscem ekspozycji zabytków archeologicznymi z badań wykopaliskowych z terenu powiatu Opolskiego (Chodlik, Żmijowiska, Nieszawa Kolonia). Pomieszczenie dawnej jadalni , z zachowanymi neorenesansowymi  obramieniami okien i drzwi jest miejscem prezentacji eksponatów ze sztuki ludowej naszego regionu.
 Muzeum jest czynne: Pon.- pt. 900- 1400
 Niedziela – 1 – 3 każdego miesiąca godz. 900 – 1400
 Ceny biletów :  Bilet normalny – 2,50 zł
                             Bilet ulgowy – 2,00 zł.
Oprowadzanie po muzeum jest nieodpłatne. Dniem wolnym od opłat jest piątek.


 
     
     
     

geportal
geobid

rodo

Logo SIP

EEA and Norway grants logo

Licznik odwiedzin

Wszystkich wizyt1288142

Twoje IP 3.228.21.204 czwartek, 9.07.2020

Logo Wspieraj Lokalnie

Transmisja Sesji Rady Powiatu

youtube

aaalogoInformujemy, że w Wydziale Komunikacji, Transportu i Drogownictwa zapisy interesantów prowadzone są wyłącznie za pomocą systemu kolejkowego.

Osoby zarejestrowane w systemie kolejkowym przyjmowane są wyłącznie z wypełnionym wcześniej wnioskiem  (przykładowe wzóry w załączeniu).

Prosimy o punktualne przybycie do urzędu !!!
W przypadku nieobecności interesanta w wyznaczonym przez system dniu i godzinie, nie zostanie on przyjęty, a w jego miejsce obsłużona zostanie kolejna osoba z kolejki.

Termin wizyty musi zostać potwierdzony do 1 godziny, od zarezerwowania wizyty poprzez wejście w link wysłany na adres e-mail. Po tym czasie rezerwacja niepotwierdzona PRZEPADA.

Ze względów bezpieczeństwa zalecamy Państwu dokonywanie płatności w formie bezgotówkowej za pomocą terminali płatniczych dostępnych na wszystkich stanowiskach pracy w Wydziale Komunikacji, Transportu i Drogownictwa.

Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Opolu Lubelskim nadal realizować będzie wnioski składane drogą pocztową, elektroniczną. W sprawach nie wymagających osobistego stawiennictwa w urzędzie prosimy o korzystanie z tych form komunikacji.

Wnioski i dokumenty do pobrania
Numer kontaktowy do Wydziału - 81 827 61 19
Wykaz telefonów
Numery rachunków – Wydział Komunikacji, Transportu i Drogownictwa
                                                                                   Starosta Opolski
                                                                                  Dariusz Piotrowski

deklaracja

ktd

Frame 45

kor2

Elektroniczny Dziennik Ustaw

fb

Przydatne Linki

Dowód Rejestracyjny

Prawo jazdy

historia_pojazdu1

cepik


obywatel

budowlane abc

gn

zbiorki

PCZK ostrzega

 

pogodynka

rso pr

 

 

 

 

ikona4 wczk