Opole Lubelskie
Dzisiaj jest 9 lipca 2020    |   

program pos banner ogolny 750x200

Opole Lubelskie

Urząd Miejski w
Opolu Lubelskim

24-300 Opole Lubelskie
ul. Lubelska 4
tel. 081 827 20 45
fax.081 827 28 35
www.opolelubelskie.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Powierzchnia – 19 381 km2
Ludność- 18 517

palac_kluczkowice.jpg

Pałac w Kluczkowicach

Zalew.jpg

Zalew Bartkowy Ług

kapielisko.jpg

Kąpielisko miejskie w Opolu Lubelskim

kosciol.jpg

Kościół Parafialny
w Opolu Lub.

palac.jpg

Pałac Słupeckich
w Opolu Lubelskim

Jarmark_Opolski.jpg

Jarmark OpolskiGmina Opole Lubelskie ze stolicą powiatu – Opolem Lubelskim, leży w południowej części Kotliny Chodelskiej w dorzeczu Chodelki w województwie lubelskim 50 km na pd.-zach od Lublina.

Główną gałęzią gospodarki jest rolnictwo. Występują tu duże powierzchnie upraw sadów, krzewów jagodowych, ogrodów warzywnych. Średnia powierzchnia gospodarstw wynosi 5 ha. Tradycją regionu stały się uprawy ogrodnicze tworząc tym samym doskonałe warunki do rozwoju przemysłu rolno – spożywczego. Na terenie gminy znajdują się liczne rybne stawy hodowlane. Opole Lubelskie słynie z odbywających się tu od XIV w. targów.

Dzięki tradycjom, położeniu geograficznemu oraz liczbie ważnych instytucji jakie mają tu siedzibę miasto jest ważnym centrum administracyjno-handlowym. Po wprowadzeniu w 1999 r. nowego podziału administracyjnego Opole Lubelskie zostało stolicą powiatu.

TURYSTYKA

W okolicach Opola Lubelskiego rozciągają się przepiękne tereny. Znajdują się tu Wzniesienia Urzędowskie, a kilka kilometrów na południe od Opola zaczyna się Wrzelowiecki Park krajobrazowy, z urokliwą doliną Potoku Wrzelowieckiego, pierwotnie przełomową doliną Wisły. Rozciągają się tu przepiękne jary i wąwozy lessowe. W bogatych lasach mieszanych rośnie wawrzynek wilczełyko, lilia złotogłów; spotkać można borsuka, kunę, zaskrońca, padalca i mnóstwo ptaków. Dzięki zabiegom hodowlanym myśliwych z koła nr 47 “Bekas” można spotykać tu sarny, jelenie, dziki i zające. Wokół pobliskich wsi: Woli Rudzkiej, Pomorza, Kluczkowic, Wandalina, Franciszkowa można znaleźć piękne stawy rybne i zielone lasy pełne grzybów, ciekawych roślin i ptactwa. W tych miejscowościach, w Ośrodku wczasowym w Kluczkowicach,w zajeździe Rybackim w Pustelni, turyści bez problemu znajdują noclegi.

ZABYTKI

Powstanie parafii w Opolu datuje się na około XII wiek. Obecny kościół pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny wzniesiono w latach 1650-57. Kościół ma wystrój barokowy i został postawiony na planie prostokąta i posiada barokowy wystrój. Swój kształt zachował do dziś. Kompleks kościelny zamyka dzwonnica z bramą, wzniesiona w 1751 r. Kierując się na płónocny-wschód miasta trafimy do pałacu, wzniesionego przez Słupieckich w pierwszej połowie XVII w. przekształconego w latach 1766-1773 w okazałą rezydencję, która miała być konkurencją dla pałacu Czartoryskich w Puławach. Przekształcony póYniej w koszary, obecnie jest siedzibą Liceum Ogólnokształcącego. Na uwagę zasługje również kompleks pałcacowo-parkowy w Opolu Lubelskim oraz w Kluczkowicach.

rozlewisko.jpg

Rozlewisko Chodelki


geportal
geobid

rodo

Logo SIP

EEA and Norway grants logo

Licznik odwiedzin

Wszystkich wizyt1288145

Twoje IP 3.228.21.204 czwartek, 9.07.2020

Logo Wspieraj Lokalnie

Transmisja Sesji Rady Powiatu

youtube

aaalogoInformujemy, że w Wydziale Komunikacji, Transportu i Drogownictwa zapisy interesantów prowadzone są wyłącznie za pomocą systemu kolejkowego.

Osoby zarejestrowane w systemie kolejkowym przyjmowane są wyłącznie z wypełnionym wcześniej wnioskiem  (przykładowe wzóry w załączeniu).

Prosimy o punktualne przybycie do urzędu !!!
W przypadku nieobecności interesanta w wyznaczonym przez system dniu i godzinie, nie zostanie on przyjęty, a w jego miejsce obsłużona zostanie kolejna osoba z kolejki.

Termin wizyty musi zostać potwierdzony do 1 godziny, od zarezerwowania wizyty poprzez wejście w link wysłany na adres e-mail. Po tym czasie rezerwacja niepotwierdzona PRZEPADA.

Ze względów bezpieczeństwa zalecamy Państwu dokonywanie płatności w formie bezgotówkowej za pomocą terminali płatniczych dostępnych na wszystkich stanowiskach pracy w Wydziale Komunikacji, Transportu i Drogownictwa.

Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Opolu Lubelskim nadal realizować będzie wnioski składane drogą pocztową, elektroniczną. W sprawach nie wymagających osobistego stawiennictwa w urzędzie prosimy o korzystanie z tych form komunikacji.

Wnioski i dokumenty do pobrania
Numer kontaktowy do Wydziału - 81 827 61 19
Wykaz telefonów
Numery rachunków – Wydział Komunikacji, Transportu i Drogownictwa
                                                                                   Starosta Opolski
                                                                                  Dariusz Piotrowski

deklaracja

ktd

Frame 45

kor2

Elektroniczny Dziennik Ustaw

fb

Przydatne Linki

Dowód Rejestracyjny

Prawo jazdy

historia_pojazdu1

cepik


obywatel

budowlane abc

gn

zbiorki

PCZK ostrzega

 

pogodynka

rso pr

 

 

 

 

ikona4 wczk