Promocja
Dzisiaj jest 9 lipca 2020    |   

program pos banner ogolny 750x200

e-powiat opolski

Projekt: Zastosowanie technologii informatyczno-komunikacyjnych w tworzeniu społeczeństwa informatycznego. Działanie 1.5 ZPORR
Obraz Obraz Obraz

e-powiat opolski

Dobiega końca informatyzacja urzędu Starostwa Powiatowego w Opolu Lubelskim. Aktualnie wprowadzany jest elektroniczny obieg dokumentów i przebudowywana strona internetowa powiatu.

Realizację projektu powiat opolski rozpoczął w październiku 2005 r. Zakładał on m.in. poprawę infrastruktury informatycznej urzędu, wdrożenie systemu elektronicznego obiegu dokumentów oraz podniesienie jakości świadczonych przez starostwo usług. W ramach projektu okablowany został cały budynek urzędu, stworzona serwerownia, zainstalowany serwer obsługujący elektroniczny obieg dokumentów i alarm. Ponadto zakupiono 38 zestawów komputerowych oraz dwa internetowe kioski (PIAP-y), w których mieszkańcy będą mogli bezpłatnie serfować po sieci Internet oraz sprawdzić na jakim etapie realizacji jest sprawa z którą zwrócili się do urzędu. Jeden PIAP zainstalowany został w siedzibie starostwa na ul. Lubelskiej, drugi w wydziale geodezji (ul. Przemysłowa). Aktualnie informatycy wymieniają stary sprzęt komputerowy na nowy i szkolą pracowników w zakresie korzystania z elektronicznego obiegu dokumentów. Trwają również prace nad nową stroną internetową. Chcemy, aby stanowiła ona aktualne kompendium wiedzy o powiecie.Nowa elektroniczna wizytówka powiatu ma wyróżniać się bogactwem informacji, przejrzystym układem i łatwiejszą nawigacją – dodaje.

Władze powiatu są przekonane, że kompleksowe wdrożenie projektu pozwoli dostosować standard świadczonych usług do założeń społeczeństwa informacyjnego. Realizacja projektu wpłynie na efektywność pracy urzędu i zapewni lepszą obsługę interesantów – przyznaje starosta opolski Zenon Rodzik. Całkowity koszt informatyzacji sięgnął 334 tys. zł. W 75% sfinansowany został ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego. Pozostałe 25% pokryje budżet powiatu.


Wiesław Jarosiński
Naczelnik
Wydziału Inwestycji i Gospodarki Mieniem
w Starostwie Powiatowym w Opolu Lubelskim

geportal
geobid

rodo

Logo SIP

EEA and Norway grants logo

Licznik odwiedzin

Wszystkich wizyt1288151

Twoje IP 3.228.21.204 czwartek, 9.07.2020

Logo Wspieraj Lokalnie

Transmisja Sesji Rady Powiatu

youtube

aaalogoInformujemy, że w Wydziale Komunikacji, Transportu i Drogownictwa zapisy interesantów prowadzone są wyłącznie za pomocą systemu kolejkowego.

Osoby zarejestrowane w systemie kolejkowym przyjmowane są wyłącznie z wypełnionym wcześniej wnioskiem  (przykładowe wzóry w załączeniu).

Prosimy o punktualne przybycie do urzędu !!!
W przypadku nieobecności interesanta w wyznaczonym przez system dniu i godzinie, nie zostanie on przyjęty, a w jego miejsce obsłużona zostanie kolejna osoba z kolejki.

Termin wizyty musi zostać potwierdzony do 1 godziny, od zarezerwowania wizyty poprzez wejście w link wysłany na adres e-mail. Po tym czasie rezerwacja niepotwierdzona PRZEPADA.

Ze względów bezpieczeństwa zalecamy Państwu dokonywanie płatności w formie bezgotówkowej za pomocą terminali płatniczych dostępnych na wszystkich stanowiskach pracy w Wydziale Komunikacji, Transportu i Drogownictwa.

Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Opolu Lubelskim nadal realizować będzie wnioski składane drogą pocztową, elektroniczną. W sprawach nie wymagających osobistego stawiennictwa w urzędzie prosimy o korzystanie z tych form komunikacji.

Wnioski i dokumenty do pobrania
Numer kontaktowy do Wydziału - 81 827 61 19
Wykaz telefonów
Numery rachunków – Wydział Komunikacji, Transportu i Drogownictwa
                                                                                   Starosta Opolski
                                                                                  Dariusz Piotrowski

deklaracja

ktd

Frame 45

kor2

Elektroniczny Dziennik Ustaw

fb

Przydatne Linki

Dowód Rejestracyjny

Prawo jazdy

historia_pojazdu1

cepik


obywatel

budowlane abc

gn

zbiorki

PCZK ostrzega

 

pogodynka

rso pr

 

 

 

 

ikona4 wczk