Aktualności
Dzisiaj jest 6 czerwca 2023    |   
Komunikat Powiatowego Rzecznika Konsumentów

Komunikat Powiatowego Rzecznika Konsumentów

Informujemy, że w dniu 05.06.2023 r. (poniedziałek) biuro Powiatowego Rzecznika...

V Poniatowskie Forum Nowych Technologii

V Poniatowskie Forum Nowych Technologii

Konferencja, która odbyła się 30 maja br. była już piątą, którą zorganizował...

 Tradycyjnie w Nałęczowie - Festiwal KGW 2023

Tradycyjnie w Nałęczowie - Festiwal KGW 2023

Spotkajmy się 1 i 2 lipca – „Tradycyjnie w Nałęczowie” Festiwal Kół...

  • Ostrzeżenia meteorologiczne

    Ostrzeżenia meteorologiczne

  • Bezpłatne warsztaty dla sołtysek

    Bezpłatne warsztaty dla sołtysek

  • Komunikat Powiatowego Rzecznika Konsumentów

    Komunikat Powiatowego Rzecznika Konsumentów

  • V Poniatowskie Forum Nowych Technologii

    V Poniatowskie Forum Nowych Technologii

  •  Tradycyjnie w Nałęczowie - Festiwal KGW 2023

    Tradycyjnie w Nałęczowie - Festiwal KGW 2023

program pos banner ogolny 750x200

Aktualności

"Śladami II Wojny Światowej po Powiecie Opolskim"

Podsumowano i wyłoniono laureatów IV edycji Powiatowego Konkursu Wiedzy z cyklu „Ocalić od zapomnienia pod hasłem Śladami II wojny światowej po powiecie opolskim” organizowanego przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Opolu Lubelskim dla młodzieży szkół średnich. 18 grudnia 2009 roku w sali Muzeum Regionalnego w Kluczkowicach, drużyny reprezentujące szkoły średnie naszego powiatu stanęły do rywalizacji o Puchar i Nagrodę Starosty Opolskiego.
  
   Do realizacji zadań konkursowych zgłosiło się sześć szkół. Młodzież szkolna pod kierunkiem nauczycieli i opiekunów, w okresie od września do grudnia 2009 roku realizowała zadania konkursowe, zawarte w regulaminie. Konkurs przebiegał dwuetapowo.
   Pierwsze zadanie polegało na wykonaniu pracy indywidualnej w formie prezentacji multimedialnej lub albumu fotograficznego z opisem.
   Drugie zadanie to prezentacja wiedzy trzyosobowej drużyny reprezentującej swoją szkołę, podczas imprezy finałowej 18.12.2009 roku.
   Do finału powiatowego wpłynęło 28 prac indywidualnych, z którymi zapoznała się komisja konkursowa. Ogółem w kategorii prac indywidualnych przyznano szesnaście nagród i wyróżnień. W kategorii prac multimedialnych, nagrody przyznano:

I miejsce dla:
Piotra Pietrasa z Zespołu Szkół Technicznych w Poniatowej za pracę pt. „ Pomniki”, wykonaną pod kierunkiem pani Małgorzaty Wiśniewskiej i Moniki Kupisz uczennicy LO w Józefowie nad Wisłą za pracę pt. „Anna Żelechowska- Puchajda WSPOMNIENIA”, praca wykonana pod kierunkiem pani Jolanty Jurak i pana Sławomira Majchera.

II miejsce dla:
Bartosza Szweda ucznia Technikum Ogrodniczego w Kluczkowicach - ZSZ im. S. Konarskiego w Opolu Lubelskim, za pracę pt „Śladami II wojny światowej”. Praca została wykonana pod kierunkiem pani Edyty Kubiś, Anety Rak i Bożeny Świech.
Pawła Mokosza ucznia LO w Józefowie nad Wisłą, za pracę pt. „ Historię śmierci ojca - wspomina córka Anna”.

III miejsce zdobyli:
Paweł Rożek uczeń Zespołu Szkół Technicznych w Poniatowej, za pracę pt. ”Hitlerowski obóz pracy w Poniatowej” oraz Joanna Pietras uczennica Zespołu Szkół w Chodlu, za pracę pt. „Powrót do przeszłości”, wykonaną pod kierunkiem pani Urszuli Furtak.Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali: Jarosław Zięba oraz Karolina Wójcik - uczniowie ZSZ im. Stanisława Konarskiego w Opolu Lubelskim.
  
 W kategorii prac albumowych, komisja postanowiła przyznać:

I miejsce dla:
Adriana Misztala ucznia Technikum Ogrodniczego w Kluczkowiczach ZSZ im. S. Konarskiego w Opolu Lubelskim, za album pt. „Kronika szkoły Powszechnej w Wandalinie”, wykonanej pod kierunkiem pani Edyty Kubiś, Anety Rak i Bożeny Świech.

II miejsce dla:
Agnieszki Piwko uczennicy ZST w Poniatowej, za album pt. „Miejsca pamięci narodowej na terenie powiatu opolskiego”. Praca wykonana pod kierunkiem pani Zofii Peroń i Małgorzaty Wiśniewskiej.
Sylwii Muszyńskiej uczennicy Technikum Ogrodniczego w Kluczkowiczach- ZSZ im. S. Konarskiego w Opolu Lubelskim, za album pt. ”Aby człowiek wiedział, dokąd idzie, musi wiedzieć skąd przychodzi”. Praca przygotowana pod kierunkiem pani Edyty Kubiś, Anety Rak i Bożeny Świech.

III miejsce dla:
Beaty Ziemińskiej – uczennicy Zespołu Szkół w Chodlu , za album pt. „Zaporczycy”. Album wykonany pod kierunkiem opiekuna pani Urszuli Furtak.
Łukasza Kołodzieja , ucznia ZSZ im. St. Konarskiego w Opolu Lubelskim , za album pt. „ Z nieludzkiej ziemi...”. Praca wykonana pod kierunkiem pani Edyty Kubiś.
   Komisja konkursowa w kategorii album przyznała również wyróżnienia, dla  Jarosława Zięby Technikum Ogrodnicze w Kluczkowicach-ZSZ im. St. Konarskiego w Opolu Lubelskim i dla Karoliny Wójcik ZSZ w Opolu Lubelskim.
   Wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni dostali bardzo atrakcyjne nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Opolu Lubelskim.
   W konkurencji drużynowej IV edycji Powiatowego Konkursu Wiedzy z cyklu „Ocalić od zapomnienia pod hasłem Śladami II wojny światowej po powiecie opolskim” zadanie polegało na udzieleniu prawidłowej odpowiedzi na trzy pytania. Komisja po otrzymaniu odpowiedzi i obliczeniu punktacji drużynowej pierwsze miejsce przyznała drużynie Zespołu Szkół Technicznych w Poniatowej.
   Drugie miejsce wywalczyła drużyna Zespołu Szkół w Chodlu, a trzecie, drużyna Technikum Ogrodniczego ZSZ im. Stanisława Konarskiego w Opolu Lubelskim.
   Zwycięskie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary i nagrody, które ufundował i wręczył Starosta Opolski.
   Uczestnicy konkursu podczas imprezy finałowej zapoznali się z bardzo interesującą prezentacją multimedialną poświeconą historii obozu pracy w Poniatowej podczas II wojny światowej, którą zaprezentował prezes Fundacji Ars Vivendi z Poniatowej.
  
Dodatkową atrakcją dla wszystkich uczestników konkursu, nauczycieli i gości zaproszonych było zwiedzanie Muzeum regionalnego w Kluczkowicach oraz wystawy stroików bożonarodzeniowych przygotowanej przez młodzież Technikum Ogrodniczego w Kluczkowicach ZSZ im. St. Konarskiego w Opolu Lubelskim. 
   Tematyka konkursu nawiązywała do 70-tej rocznicy wybuchu II wojny światowej. Intencją organizatorów było ukazanie i przypomnienie młodemu pokoleniu historii, której nam, żyjącym, nie wolno zapomnieć ze względu na tych, którzy w służbie Ojczyzny oddali swoje życie lub doznali koszmaru najokrutniejszej z wojen. Nasze tereny również mają swoich bohaterów, o których tragicznym losie przypominają nam miejsca pamięci narodowej. Mamy nadzieję, że tematyka konkursu zachęciła młode pokolenie do poszukiwania i odkrywania historii i losów swojej rodziny, miejscowości oraz regionu w czasie działań wojennych.
  
Wszystkim uczestnikom konkursu, współorganizatorom oraz fundatorom nagród Powiatowa Biblioteka Publiczna składa gorące podziękowania za zainteresowanie i okazaną pomoc.


                                                                                                         Elżbieta  Żyszkiewicz

ktd

fb

banner na strone 1200x628 CP

rfrd

TABLICA 2 CZYSTA

fil

tablica fundusz orlik 80x120

PROW 2014-2020

prowpdf

Elektroniczny Dziennik Ustaw

kwiecien2023 1

Frame 45

Przydatne Linki

Dowód Rejestracyjny

Prawo jazdy

historia_pojazdu1

cepik


obywatel

budowlane abc

zbiorki

PCZK ostrzega

 Prognoza pogody   rso pr

 ikona4 wczk

2312416