Dzisiaj jest 23 marca 2023    |   

program pos banner ogolny 750x200

Starostowie rozmawiali o projektach strategicznych województwa lubelskiego

W dniu 28 sierpnia br. w Opolu Lubelskim odbyło się posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Lubelskiego. Gospodarzem i współorganizatorem spotkania był Starosta Opolski Zenon Rodzik. W posiedzeniu Konwentu uczestniczyli Starostowie większości powiatów z terenu Województwa Lubelskiego oraz zaproszeni goście.  W gronie tych ostatnich znaleźli się: Poseł do Parlamentu Europejskiego Krzysztof Hetman, Wicewojewoda Lubelski Marian Starownik, Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Michał Cholewa.

Podczas Konwentu debatowano m.in. o znaczeniu dla województwa lubelskiego projektów strategicznych i realizujących strategię regionu.

Wicemarszałek Michał Cholewa przedstawił wykaz przedsięwzięć o priorytetowym znaczeniu dla realizacji celów Strategii Rozwoju Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

Samorząd Województwa Lubelskiego opracował listę 49 najważniejszych projektów, wśród których znalazły się pieniądze na budowę nowych dróg, które połączą się siecią dróg krajowych, remonty szpitali, wyposażenie szkół zawodowych w nowoczesne pracownie i warsztaty i modernizację zasobów geodezyjnych. Tyle przedsięwzięć  powiaty nie byłyby w stanie zrealizować, gdyby nie możliwość dofinansowania ze środków unijnych. 

Podczas Konwentu omawiano również tematy związane ze stanem i perspektywami cyfrowego rozwoju Lubelszczyzny w kontekście wdrażania inteligentnej specjalizacji województwa informatyki i automatyki.

Uczestnicy Konwentu mieli możliwość zapoznać się z projektami zrealizowanymi   w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego  na lata  2007-2013 i przy pomocy finansowej innych źródeł przez  Powiat Opolski mi.in  przejazdu Nadwiślańską Kolejką Wąskotorową.

Aneta Dąbrowska

ktd

fb

banner na strone 1200x628 CP

rfrd

TABLICA 2 CZYSTA

fil

tablica fundusz orlik 80x120

Elektroniczny Dziennik Ustaw

20230217

Frame 45

Przydatne Linki

Dowód Rejestracyjny

Prawo jazdy

historia_pojazdu1

cepik


obywatel

budowlane abc

zbiorki

PCZK ostrzega

 Prognoza pogody   rso pr

 ikona4 wczk

2312416